Недосвідчені позичальники часто потрапляють в ситуацію, коли кредит погашений, але не закритий або закритий неправильно. У такому випадку важливо знати, з якими ризиками може зіткнутися позичальник і як їх уникнути.

Коли по кредиту вноситься останній платіж кожен зітхає з полегшенням. Однак не варто допускати поспіху, в першу чергу необхідно привезти в порядок документацію і закрити кредитний рахунок. Адже випадок неправильного закриття рахунку і нарахування на нього боргу відбуваються досить часто. Щоб уникнути потрапляння в подібні обставини потрібно прислухатися до наступних рекомендацій.

Які наслідки неправильно закритого кредиту?

Іноді відбувається так, що людина впевнена, що погасила кредит, але через якийсь час з ним зв'язується банк і МФО та повідомляє про заборгованість. Такий випадок є досить поширеним. Відбутися це може, якщо недоплатити кілька десятків гривень за кредитом, які за кілька років перетворяться в значну суму через нарахувань пені і штрафів. Також залишок боргу може утворитися в разі незакриття рахунку, який часто передбачає платне обслуговування.

Всі викладені випадки можуть привезти до тимчасових і фінансових втрат, не кажучи вже про нервове потрясіння позичальника.

Як правильно закрити кредит

Щоб закрити кредит без негативних наслідків потрібно дотримуватися наступних правил:

  1. Переконайтеся в виплаті всієї заборгованості і отримайте квитанцію від банку (МФО), що підтверджує виплату кредиту в повному обсязі. Ви можете неправильно розрахувати останній платіж або нехтувати комісією, що може привезти до утворення прострочення і до відповідальності за невиконання кредитних зобов'язань.
  2. Закрийте кредитний рахунок. Іноді кредитори передбачають платне обслуговування рахунку. У такому випадку за рахунком може накопичитися заборгованість, а позичальник не буде знати про це.
  3. Уточнити наявність додаткових рахунків. Разом з відкриттям кредитного рахунку на клієнта можуть завести депозитний або інший кредитний рахунок. При закритті кредитного рахунку потрібно переконатися в закритті непотрібних рахунків в банку, щоб уникнути нарахування комісій та утворення боргу.
  4. Заздалегідь робіть платіж по кредиту. Іноді платіж може затриматися і не прийти вчасно на рахунок кредитора, і прострочення у кілька днів може стати причиною нарахування штрафів за кредитом. Не знаючи про затримку платежу і штрафи, позичальник буде впевнений в погашенні кредиту, а борг буде збільшуватися.
  5. При достроковому погашенні кредиту вкажіть призначення платежу. Інакше платіж буде внесений як черговий по кредиту, а залишок переплати буде чекати на рахунку чергового платежу за встановленим графіком.
  6. Переконайтеся в правильності документів. При здійсненні платежу уважно ознайомтеся з вмістом документа, включаючи реквізити, суму виплати тощо.
  7. Зберігайте квитанції. Для власної безпеки і підтвердження виконання зобов'язань зберігайте квитанції про оплату кредиту протягом трьох років.

Що робити, якщо утворився борг по кредиту

Взаємини між позичальником і кредитором мають юридичну силу завдяки укладеному кредитному договору. Позичальник, підписуючи договір, погоджується з усіма його умовами і відповідальністю за їх невиконання. У тому випадку, якщо утворився борг по кредиту, то позичальник буде змушений його погасити, а інакше Феміда буде на стороні кредитора.

Саме тому, при вирішенні взяти гроші в борг потрібно вибирати вигідні для себе умови кредитування і не допускати прострочень, а при закритті кредиту отримати довідку від кредитора про повне виконання кредитних зобов'язань.