Коли виникає необхідність взяти кредит, деякі люди задаються питанням про можливість оформлення кількох кредитів у випадку нестачі обсягу кредитного ліміту по одному кредиту.

Відповідь на дане питання буде залежати від платоспроможності людини і від якості її кредитної історії. Так, при наявності недоліків в кредитній історії, багато кредиторів можуть відмовити в кредитуванні. А ось при позитивній кредитній історії людина має шанс отримати схвалення на кілька кредитів одночасно.

Варто зазначити, що при наявності відкритого кредиту, незважаючи на позитивну кредитну історію і відсутність прострочень по кредиту, банки або МФО можуть відмовити в отриманні ще одного кредиту. В даному випадку важливу роль буде грати решта суми боргу по кредиту і термін його погашення. Чим менше сума, яку залишилося погасити, тим більша ймовірність схвалення нового кредиту.

Нюанси одночасного отримання кількох кредитів

Якщо знати тонкощі отримання кредиту, то цілком ймовірно отримати кілька кредитів одночасно. Наприклад, маючи іпотечний кредит, цілком можливо отримати споживчий кредит в банку або мікрокредит. При оформленні іпотеки сам кредитор може запропонувати оформити кредитну карту позичальникові, якій він зможе скористатися відразу після оформлення.

Однак якщо позичальник має кілька незакритих цільових кредитів у банку і звертається за іпотечним кредитуванням, то існує ймовірність відмови в іпотеці. Причиною є те, що чим більше сума кредиту, тим ретельніше проходить перевірка клієнта, вивчаються його доходи і суми існуючих кредитних зобов'язань. А в разі звернення за кредитом на покупку товару, рішення про видачу часто приймається дуже швидко, а перевірка позичальника проходить не так ретельно.

При зверненні за новим кредитом, не варто приховувати наявність відкритих кредитів. Банк може сприйняти це як надання недостовірної інформації про себе, що може привести до неприємних наслідків, включаючи анулювання угоди і внесення відповідного запису в кредитну історію.

Великим попитом користуються кредитні картки, які можуть бути оформлені одночасно в декількох банках, при цьому якщо картою не користуватися платити за її обслуговування не потрібно. Також висока ймовірність схвалення кредиту властива ломбардам і МФО. Кредит онлайн на карту видається в лічені хвилини по паспорту та ІПН навіть при наявності інших відкритих кредитів. При цьому одним з головних умов отримання кредит є відсутність боргу перед МФО, в яку подається заявка на новий кредит.

Поради при оформленні декількох кредитів

Не всі позичальники усвідомлюють, що сума платежів по кредиту буде більше, ніж сума отриманого кредиту. Особливо це відчувається при одночасному отриманні кількох кредитів. В даному випадку потрібно проаналізувати ризики, які можуть вплинути на фінансову стабільність сім'ї, включаючи раптове звільнення, погіршення здоров'я тощо.

За порадами фахівців при оформленні іпотеки або автокредиту потрібно забезпечити собі підстрахування, відклавши суму грошей в розмірі хоча б двох платежів по кредиту. Це дозволить забезпечити себе грошима в непередбаченій ситуації і дасть можливість заплатити кредит вчасно.

На думку психологів більшість людей, наважуючись на кредит, керуються емоціями, а не розважливістю. Тому при потребі в кредиті важливо приймати зважене рішення, враховуючи вою реальну готовність до кредиту і здатність фінансово впоратися з виплатами по кредиту своєчасно.