Позичальник, перестаючи виплачувати кредит у встановлені терміни, порушує умови укладеного кредитного договору. З цього моменту і починають дію особливі умови по проблемному кредиту в Україні, включаючи нарахування штрафів, передачу боргу колекторам і навіть судові розгляди.

Щоб не довести ситуацію з виплатою кредиту до критичного стану і погасити проблемний кредит, потрібно відшукати найбільш оптимальні шляхи вирішення проблеми.

Реструктуризація кредиту

У тому випадку, якщо кредитна історія позичальника не містить істотних недоліків (борг за кредитами, прострочення, суди та ін.), вирішити питання з виплатою кредиту можна спробувати шляхом оформлення реструктуризації заборгованості. В результаті оформлення реструктуризації можуть бути переглянуті розміри регулярних платежів і терміни виплати кредиту, а в деяких випадках може бути узгоджена заміна валюти, в якій виплачується кредит.

Щоб оформити реструктуризацію позичальникові потрібно особисто звернутися до банківської установи, в якій був оформлений кредит, подати заяву з наданням документів, що підтверджують необхідність реструктуризації. За результатами розгляду заяви банк приймає позитивне або негативне рішення і повідомляє його позичальникові.

До переваг даного способу позбавлення від проблемного кредиту можна віднести швидке вирішення проблеми, зменшення розміру щомісячних виплат по кредиту, можливість повертати кредит в гривні, збереження позитивної кредитної історії.

Недоліками реструктуризації є додаткові комісії по кредиту, які призводять до збільшення загальної вартості кредиту.

Пролонгація кредиту

Одним з варіантів реструктуризації є пролонгація кредиту, яка покликана пом'якшити умови кредитного договору. При пролонгації позичальникові надається більше часу для повернення позикових коштів. За час, виділений по пролонгації, позичальникові дається можливість вирішити свої фінансові труднощі і виконати кредитні зобов'язання в повному обсязі.

Щоб оформити пролонгацію позичальникові необхідно звернутися в офіс компанії, поговорити з фахівцем, надавши заяву про пролонгацію кредиту і документи, що пояснюють необхідність перегляду умов кредитування.

Перевагами даного способу боротьби з проблемним кредитом є швидке вирішення проблеми, можливість отримання часу для вирішення своїх фінансових проблем, виключення ймовірності попадання в чорний список боржників.

Мінус даного способу - збільшення суми витрат по кредиту через додаткові комісії і нові перерахунки.

Погашення проблемного кредиту за допомогою кредиту в МФО

Досить результативним способом вирішення питання з проблемними кредитами є рефінансування. Суть методу полягає в оформленні нового кредиту для погашення боргів по проблемному кредиту.

В даному випадку важливу роль відіграє сума боргу по проблемному кредиту. У тому випадку, якщо борг по кредиту становить до 5 тис.грн., то позичальник має можливість покрити такий борг шляхом взяття першого кредиту в МФО на вигідних умовах під 0,01%. Якщо сума боргу більше 5 тис.грн, то МФО також допоможуть впоратися з проблемним кредитом, надаючи експрес кредит на карту. Максимальна сума кредиту в МФО становить до 10-15 тис.грн., термін кредитування становить до 30 днів. У тому випадку, якщо після погашення однієї позики борг за раніше оформленим проблемнимкредитомще залишиться, можна звернутися за кредитом в МФО повторно, і отримати вигідні умови кредитування в якості постійного клієнта.