Наближається пора відпусток, і багато українців планують відпустку за кордоном. У поїздці постійним супутником при фінансових операціях стає банківська карта, і щоб її використання не привело до невиправданих витрат, слід дізнатися кілька нюансів використання банківських карт за кордоном.

Перед тим, як відправитись в поїздку, важливо звернути увагу на наступне:

  • курс обміну валют при розрахунках карткою в країні, куди ви вирушаєте;
  • розмір комісії за вчинення фінансових операцій в банку-емітенті;
  • яка карта підходить для користування в обраній країні - VISA або MasterCard.

Вартість користування карткою за кордоном залежить від політики банку, в якій дана карта видана.

Які комісії можуть стягуватися банком?

Розмір комісії за зняття готівки залежить як від самого банку, так і від умов тарифного плану по певній картці. В основному якщо готівка знімається в валюті, що збігається з валютою картки, то комісія складає від 1,5 до 3% суми зняття. Якщо ж валюта зняття не збігається з валютою на картці, то додатково може зніматися комісія за конвертацію валюти в розмірі 0,5-1% від суми зняття. У разі безготівкового розрахунку банківською картою в більшості випадків комісія не нараховується.

Як відбувається конвертація валюти при знятті готівки з картки?

Кожна розрахункова система працює на певній валюті розрахунків. У більшості випадків такою валютою є долар США, деякі системи працюють на двох валютах долар США і євро.

Банківські карти України працюють на двох платіжних системах - VISA і MasterCard. У більшості закордонних терміналів і банкоматів обслуговуються картки обох платіжних систем. При розрахунках карткою VISA валютою розрахунку стає долар США, тобто всі платежі картою за кордоном, пов'язані конвертацією, будуть ґрунтуватися на доларі США. Тому карткою VISA вигідніше користуватися в тій країні, де потрібно розраховуватися в доларах, так кількість конвертацій по карті буде мінімальною. Розрахунки по карті MasterCard можуть грунтуватися як на доларі США, так і на євро. Тому у випадку з поїздкою в країни Європи вигідніше буде використовувати карту MasterCard.

Таким чином, при плануванні поїздки за кордон і необхідності розрахунків банківською картою варто дотримуватися наступних правил:

  1. Уважно ставитися до витрат. При використанні картки для розрахунків важливо не забувати про можливі конвертації. Наслідком необізнаності можуть стати невиправдані додаткові витрати на покупках.
  2. Перед поїздкою поцікавтеся у банку, який видав банківську карту, про умови її використання за кордоном, зокрема про нарахування додаткових комісій і їх розмірів. Якщо озвучені умови по карті є невигідними, то варто звернутися в інший банк для оформлення картки для розрахунків за кордоном.
  3. У разі подорожі по Європі краще використовувати карту, про яку валютою розрахунків є євро. Так можна заощадити кошти для конвертації валюти.

Де знайти фінансову допомогу за кордоном?

Для підстраховки за кордоном при нестачі грошових коштів, при виникненні непередбачуваних ситуацій з додатковими грошовими витратами надійним супутником стає кредитна карта. З огляду на попит на закордонні поїздки багато українських банків розробляють спеціальні пропозиції по кредитних картах, які стають вигідними для використання за кордоном.

Щоб швидко порівняти умови по кредитних картах і оформити кредитну картку потрібно звернутися до онлайн сервісу кредитування. Тут зібрані найактуальніші пропозиції по кредитних картах, і кожен користувач сервісу зможе знайти для себе вигідні умови кредитування.

У тому випадку, якщо кредитна картка не була оформлена, а недолік коштів  виник за кордоном, знайти гроші терміново допоможе також онлайн сервіс кредитування. Мікрофінансові компанії, пропозиції яких представлені на онлайн сервісі кредитування, видають кредити на банківську карту швидко і з мінімальними вимогами до позичальника.

Отримати кредит онлайн на карту можна перебуваючи за кордоном в будь-який час дня і ночі. Процес оформлення кредиту займає лічені хвилини і дозволить вирішити проблеми з нестачею коштів без особливих зусиль.