Незважаючи на вибір місця оформлення кредиту і тип кредиту кожному позичальнику варто враховувати такі параметри як прибутковість, цільове призначення, термін кредитування і схему погашення кредиту.

За останній десяток років кредитування стало невід'ємною частиною життя українців. Можливість отримати кредит через інтернет дозволяє вирішити матеріальні проблеми швидко і просто. На ринку кредитування пропонується широка різноманітність кредитних пропозицій, і не кожна людина здатна зрозуміти всі нюанси кредитування і визначитися з вибором кредиту. Щоб усунути прогалини в знаннях, буде корисно ознайомитися з наступною інформацією про кредитування фізичних осіб в Україні.

Класифікація кредитів

Основними факторами класифікації кредитів є:

  • рівень прибутковості;
  • цільове призначення;
  • термін кредитування;
  • тип плати;
  • схема погашення кредиту.

Зазначені параметри повинні стати визначальними критеріями при виборі кредиту. Кожен з параметрів впливає на вартість послуги, що надається, її зручність і вигоду.

Рівень прибутковості кредиту

За даним параметром кредити поділяють на споживчі і продуктивні.

У частковому співвідношенні більша частина ринку кредитування належить споживчому кредитуванню. Такі кредити видаються населенню для витрат на споживчі потреби. До таких витрат відносяться всі витрати, не пов'язані з підприємницькою діяльністю.

Продуктивний кредит видається тільки підприємцям. Його цільове призначення - розширення бізнесу, закупівля товару для перепродажу, придбання обладнання для збільшення обсягів виробництва та ін. Погашення такого кредиту здійснюється за рахунок доходу, отримуваного завдяки зазначеним інвестиціям.

Цільове призначення кредиту

Дуже часто банківські установи вимагають від своїх позичальників підтвердити цільове призначення кредиту. Такі кредити називаються цільовими. Щоб виключити цю вимогу з процесу кредитування багато людей вибирають кредит в МФО, при якому не потрібно вказувати мету кредиту.

Термін кредитування

Термін кредитування, а точніше термін погашення кредиту, впливає на загальну вартість кредиту. Чим довше позичальник користується кредитними коштами, тим більше буде переплата по кредиту. Залежно від терміну кредитування кредити бувають короткостроковими, середньостроковими та довгостроковими.

До короткострокових кредитах відносять позики на термін до 1 року, середньостроковими є кредити на термін 1-3 роки, а кредитування на 3 роки і більше є довгостроковим. Щоб отримати кредит без переплат багато хто віддає перевагу короткостроковим кредитам на невеликі суми, при цьому зважуючи всі ризики і можливості сімейного бюджету.

Тип плати

Кредити поділяють на процентні і безпроцентні. Відшукати безвідсотковий кредит (розстрочку) на сьогоднішній день вкрай складно, але альтернативою для багатьох стає мікрокредит, який видають МФО на невелику суму під мінімальний відсоток (1-3%). Більші суми кредиту мають більш високу ціну і більш жорсткі вимоги до позичальника.

Схема погашення кредиту

Розрізняють дві схеми погашення кредиту - ануїтетна і класична схеми.

Ануїтетна схема полягає в погашенні кредиту рівними частинами та є найбільш поширеною в Україні. Процентна ставка по кредиту залишається фіксованою протягом усього терміну кредитування, і дана схема є більш вигідною для кредитора.

При класичній схемі відсотки нараховуються на залишок тіла кредиту. Розмір платежів з плином терміну кредитування зменшується, і дана схема є більш вигідною для позичальника.