Якщо людина отримує повістку в суд, то їй варто подумати про свій захист. У такій ситуації виникає питання про необхідність адвоката для захисту в суді з банком.

Потреба в допомозі адвоката залежить від необхідності доведення своєї правоти в суді або ж відповідач, якому вручили повістку в суд, згоден із звинуваченнями в його сторону. У тому випадку, якщо банк вирішує питання через виконавчу службу, то найчастіше мова йде про велику суму боргу по кредиту і позичальник ризикує втратити своє майно (квартиру, автомобіль тощо). Якщо є сумніви в необхідності адвоката в суді з банком, варто задуматися про здатність самостійно захистити себе в суді і правильно оформити всю документацію, передбачену нормами права, про обізнаність з порядками і всією процедурою судових розглядів. У тому випадку, якщо людина не має досвіду захищати себе в суді, то краще найняти адвоката - це рішення має ряд наступних переваг:

 • це прискорить процес і зробить його більш динамічним;
 • адвокат має глибокі знання в банківській сфері;
 • адвокат знає про нюанси процесу, і готовий до хитрощів і провокацій з боку суперника;
 • рішення адвокатом приймаються оперативно без вивчення ведення процесу;
 • адвокат має досвід вести подібні справи;
 • адвокату властиво грамотно і красномовно висловлювати свою думку, лаконічно і повно вибудовувати логічний ланцюжок в сторону захисту відповідача.

Якщо банк подав позов за невиплату кредиту

У тому випадку, якщо позовна заява банку вже зареєстрована, і позичальник отримав виклик до суду, то йому варто приступити до активних дій, і виконати наступні заходи:

 1. Підготувати документи, в яких міститься інформація щодо домовленості з позивачем (кредитний договір, квитанції про проведені платежі, листування тощо).
 2. Зібрати докази, що свідчать про причини затримки виплати кредиту (втрата роботи, раптова хвороба, втрата близького родича, втрата працездатності тощо).
 3. Знайти та зібрати інформацію про подібні судові справи. Джерелом для збору інформації може стати Інтернет, а в деяких випадках стає в нагоді досвід участі в судових розглядах родичів або знайомих.
 4. Отримати консультацію фахівця щодо правил поведінки в суді з банком.
 5. Для полегшення судового процесу звернутися за юридичною допомогою. Укладення договору з адвокатом дозволить не тільки полегшити судовий процес, але його прискорить і підвищить ймовірність виграшу.

Як судитися з банком без адвоката

Якщо у відповідача немає матеріальної можливості найняти адвоката, потрібно самостійно розробити лінію свого захисту, для цього необхідно:

 • бути готовим до будь-яких питань і звинувачень;
 • ретельно вивчити предмет позову і обставини захисту;
 • знати правила поведінки в залі засідань, порядок надання доказів і порядок вирішення суперечок між сторонами;
 • навчитися складати прохання і інші звернення до судді;
 • висловлювати свою думку чітко, зрозуміло, не допускати емоційних зривів.

Підготуватися до суду самостійно людині, яка не має досвіду в цій сфері, вкрай складно. Перед ним стоїть завдання за короткий термін вивчити великий обсяг інформації і реально оцінити свої можливості.

Яке покарання може чекати боржника за кредитом?

Якщо банк виграє суд, то боржника можуть чекати наступні покарання:

 • Найбільш щадним рішенням стає виплата загального боргу, з урахуванням тіла кредиту і нарахованих відсотків.
 • До основного боргу банк може нарахувати штраф за порушення умов кредитного договору
 • Арешт майна. До повного погашення боргу боржник не має право проводити будь-які фінансові операції, пов'язані зі своїм майном (здача в оренду квартири, її продаж, продаж автомобіля тощо).
 • Конфіскація майна. Майно вилучається, оцінюється і продається на аукціоні. Виручені з продажу кошти спрямовуються банку в рахунок погашення боргу за кредит.

Крім основних фінансових зобов'язань на сторону, яка програла в суді, лягають витрати на судові витрати.

Де відшукати фінансову допомогу?

Щоб підвищити ймовірність виграшу в суді, важливу роль відіграє участь в суді адвоката на стороні відповідача. Саме тому якщо існує можливість позичити гроші для оплати юридичної допомоги, то потрібно єю скористатися. Відшукати гроші на адвоката можна за допомогою таких дій:

 • звернутися в банк за кредитом готівкою. Шанси даного способу мінімальні, оскільки більшість банків перед видачею кредиту перевіряє позичальника на наявність боргів і участь в судах з іншими банками;
 • позичити у родичів або друзів;
 • звернутися за кредитом в МФО. Даний спосіб є гарантованим варіантом отримання грошей терміново. В даному випадку можливий кредит з поганою кредитною історією. Рішення по кредиту приймається швидко, гроші по кредиту переводяться на банківську карту. А з документів знадобиться тільки паспорт та ІПН.