Для багатьох кредит в МФО, зокрема кредит онлайн на банківську картку, стає найоптимальнішим способом вирішення матеріальних проблем. Але щоб виключити зі свого досвіду мікрокредитування негативні моменти варто дотримуватися деяких запобіжних заходів.

Існує категорія людей, яка налаштована проти мікрокредитів, і вважає за краще в разі виникнення проблем з грошима звертатися за допомогою до родичів або друзів. Вони вважають такий спосіб більш вигідним, адже з родичами завжди можна домовитися, перенести дату повернення боргу, а потім віддячити цукерками і пляшкою елітного алкоголю.

Але, на жаль, до такого сценарію, не завжди готова друга сторона - родичі можуть також знаходитися в складному матеріальному становищі та бути позбавленими можливості допомогти грошима. У такому випадку доводиться звертатися за кредитом. І на подив багатьох людей, які були налаштовані категорично проти оформлення мікрокредитів, дана послуга стає вигідним рішенням фінансових проблем. До того ж багато мікрофінансові організації (МФО) видають перші кредити під 0,01%, що дозволяє отримати кредит онлайн без переплат.

Запобіжні заходи при оформленні мікрокредитів

Якщо Ви прийняли зважене рішення і все-таки хочете отримати кредит в МФО, то при його оформленні варто прислухатися до наступних порад:

  • Будьте максимально уважні. При оформленні заявки на мікрокредит не потрібно допускати поспіху, варто уважно вчитуватися в запитання анкети, відповідати на питання чітко і не допускати граматичних помилок при відповідях на них. В іншому випадку можна отримати відмову по кредиту через надання недостовірних персональних даних. Також при оформленні кредиту в МФО необхідно записати адресу сайту МФО, свій логін і пароль, отримані при авторизації на сайті - це дозволить уникнути проблем при вході в особистий кабінет позичальника.
  • Не допускайте поспіху у виборі МФО. При виборі компанії для оформлення кредиту не варто довіряти першій-ліпшій організації. На онлайн платформі кредитування зібрана велика кількість МФО, і їх кредитні пропозиції відрізняються одна від одної. Різниця може бути не тільки в сумі кредиту, а й в розмірі переплат і термінів виплат кредиту. Саме тому не варто оформляти кредит в першій же МФО, пропозиції якої були заманливо озвучені в рекламі. Важливо ретельно вивчити умови кредитування кількох компаній, порівняти їх пропозиції, і прийняти зважене рішення.
  • Враховуйте спосіб отримання кредиту при виборі МФО. У нічний час або на вихідних Ви не зможете отримати кредит у вигляді готівки в МФО, тому при виборі способу отримання кредиту перевагу потрібно віддавати кредиту на банківську картку або на гаманець електронної платіжної системи.

Як правильно обслуговувати і погашати мікрокредит

В першу чергу необхідно чітко усвідомити, що повернення кредиту, отриманого через інтернет, також обов'язкове, як і повернення будь-якого іншого кредиту. Незважаючи на відсутність паперової форми договору електронний вигляд кредитного договору має таку ж юридичну силу, як і традиційна домовленість.

У процесі користування і повернення кредиту важливо дотримуватися наступних правил:

  1. Не ігноруйте проблему повернення кредиту. У разі виникнення труднощів з поверненням позикових коштів не потрібно ховатися від кредитуючої організації, це може привезти до тяжких наслідків. Кредитор почне нараховувати штрафи і пеню, а кредитна історія буде зіпсована записами про прострочення виплати кредиту. МФО зацікавлені в поверненні кредиту, і якщо у позичальника виникають проблеми з виплатою кредиту, потрібно якомога швидше звернутися за допомогою до кредитору. Найчастіше кредитори йдуть на поступки і історія закінчується оформленням пролонгації кредиту або реструктуризацією боргу.
  2. Не забувайте про мікрокрет. При виникненні можливості дострокового погашення кредиту, обов'язково використовуйте її. Це дозволить уникнути прострочень, допоможе заощадити на кредиті, зменшивши розмір нарахованих відсотків.
  3. Не затягуйте з погашенням кредиту. При погашенні кредиту краще розплатиться з кредитором за два-три дні до закінчення терміну кредитування. Це дозволить уникнути проблем при технічних неполадках на сайті кредитування і при затримці транзакцій при здійсненні оплати.
  4. Переконайтеся в закритті мікрокредиту. Після повного погашення кредиту в МФО, потрібно не тільки переконатися у відсутності боргів в особистому кабінеті, а й вимагати від компанії-кредитора документального підтвердження відсутності боргів за кредитом та розірвання кредитного договору.

Підводячи підсумки варто зазначити, що якщо Ви зважилися на мікрокредит, то до вибору кредитора, до оформлення кредиту, до його використання і повернення варто ставитися з максимальною відповідальністю. Кожен крок продумувати заздалегідь, а зобов'язання по кредиту виконувати своєчасно.