Банк звернувся до суду за невиплату кредиту, що робити боржнику?

Суд є крайнім заходом, на який йде банк для стягнення боргу по кредиту. У даній ситуації позичальника, який заборгував за кредитом, цікавить питання, що робити при зверненні банку до суду.

За останній час чисельність судових розглядів по кредитах істотно збільшилася. Однією з головних причин подібного явища є ігнорування позичальниками своїх кредитних зобов'язань.

У тому випадку, якщо банк вирішує подати позов до суду на боржника за невиплату кредиту, то від банку на адресу позичальника надсилається повідомлення, в якому позичальника просять терміново зв'язатися з банком. На даному етапі суперечок, коли банк вирішується подати в суд, позичальникові потрібно постаратися вирішити питання без судових розглядів, і спробувати домогтися оформлення додаткових умов щодо повернення кредиту. Такими умовами може стати пролонгація кредитного договору або перекредитування. Кредитор в більшості випадків готовий на діалог з боржником, тому що йому не вигідні додаткові грошові та часові витрати на судові розгляди. Якщо ж банк все таки подав позов до суду, то позичальнику потрібно вивчити всі нюанси процесу і бути готовим захистити свою позицію.

Суд за борги по іпотеці

У більшості випадків іпотечний кредит оформляється під заставу нерухомості, що купується. З цього випливає, що при суді за іпотечним кредитом позичальник має велику ймовірність втратити куплене житло в кредит. Тому щоб скоротити ризики програшу в суді позичальникові потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. Зібрати документи, що підтверджують складне матеріальне становище.
  2. Надати докази того, що борг по кредиту утворився не з вини позичальника, а через зовнішні обставини. Такими обставинами можуть бути втрата роботи, важка хвороба або втрата працездатності та ін.
  3. Озвучити суду спроби домовитися з банком про повернення боргу шляхом продовження терміну кредитування або перегляду графіка виплат кредиту з причини виникнення життєвих труднощів.

У тому випадку, якщо позичальник офіційно звернувся в банк за переглядом умов виплати кредиту при сформованому важкому становищі, а банк замість перегляду звернувся до суду, то суд може відхилити позов банку та зобов'язати банк переглянути виплату кредиту для боржника.

Чим загрожує невиплата позики?

Залежно від суми боргу і терміну прострочення виплати кредиту наслідки порушення кредитних зобов'язань можуть бути самими різними:

  • нарахування пені та штрафів, дзвінки співробітників банку з повідомленням про борги;
  • продаж боргу колекторам в разі неперспективних клієнтів;
  • арешт майна. Накладення арешту позбавляє позичальника права продати, здати в оренду майно до моменту повного погашення боргу по кредиту.
  • конфіскація майна. Майно боржника виставляється на аукціон, а сума, виручена з продажу нерухомості, направляється на погашення боргу по кредиту.

Де знайти гроші для погашення боргу за кредитом?

Щоб уникнути судових розглядів з банком, потрібно знайти гроші терміново для закриття боргу по кредиту. В якості вирішення фінансового питання можна звернутися в інший банк за кредитом, однак банки не поспішають схвалювати кредити при наявності старих боргів по кредитах.

Гарантованим, простим і швидким способом відшукання грошей для погашення боргу по кредиту може стати кредит онлайн на карту. Такий кредит видається навіть при наявності боргів за банківськими кредитами, і дозволить вирішити питання з поверненням банківського кредиту без суду.

Для оформлення кредиту в МФО позичальникові потрібно оформити заявку на кредит на сайті онлайн сервісу кредитування, вибравши одну з МФО. З документів позичальникові знадобитися паспорт і ІПН. Процедура оформлення кредиту в середньому займає близько 15 хвилин, після чого гроші переводяться а банківську карту позичальника.