У пошуках шляхів вирішення проблеми з виплатою кредиту люди замислюються над розірванням кредитного договору з банком. Перед тим як приймати подібне рішення, потрібно дізнатися наскільки це можливо і законно.

Відповідно до чинного законодавства розірвання кредитного договору в односторонньому порядку можливе тільки за умови повного повернення позикових коштів по кредиту. Також в суді повинен бути доведений факт зміни обставин, наявних при оформленні кредитного договору, що стало причиною конфлікту між сторонами договору.

Розірвання кредитного договору в судовому порядку

Вирішити питання розірвання кредитного договору в судовому порядку не так просто. Якщо ініціатором розірвання виступає позичальник, то домогтися бажаного результату і розірвати договір можна за наявності таких обставин:

 • істотна зміна життєвих обставин позичальника;
 • обставини, які склалися, не були навмисно сплановані позичальником.

Також як і позичальник кредитор може бути ініціатором розірвання кредитного договору або термінового погашення кредиту через суд в таких випадках:

 • утворення прострочення по кредиту впродовж декількох місяців;
 • відсутні виплати відсотків протягом певного періоду;
 • клієнт звертається в банк, щоб отримати кредит під заставу майна.

Як подати позов до суду на банк?

Для того, щоб подати в суд на банк, потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Зібрати документи, що підтверджують правильність Вашої позиції або неправомірні дії фінустанови;
 2. Проаналізувати судову практику і досвід розглядів в аналогічних справах. Така інформація може міститися на спеціальних форумах;
 3. Отримати інформацію у профільного юриста, що спеціалізується по займовим спорам;
 4. Заплатити держмито, яке становить 1,762 тис.грн;
 5. У встановленому порядку підготувати заяву про розірвання кредитного договору для його реєстрації в досудовому реєстрі.

Що містить позовна заява?

При складанні позовної заяви важливо дотримуватися зразка і простежити за тим, щоб позовна заява містила наступні розділи:

 • реквізити заявники і другої сторони конфлікту (юридична адреса, реквізити керівника організації, контактні дані сторін).
 • зміст проблеми. Суть конфлікту повинна бути викладена коротко і зрозуміло.
 • хронологічна розстановка фактів.
 • виклад суті звернення і очікуваного рішення в суді.
 • документальні докази фактів порушень.

Де відшукати фінансову допомогу для підготовки до суду?

У тому випадку, коли судові розгляди неминучі, а гроші потрібні для оплати держмита і оплати послуг адвоката, то отримати гроші терміново можна за допомогоюкредиту в МФО. Даний спосіб є найшвидшим і простим рішенням фінансових проблем. Для оформлення кредиту потрібно зайти на онлайн сервіс кредитування, вибрати МФО і подати заявку на кредит. Вся процедура оформлення кредиту проходить дистанційно, а гроші по кредиту переводяться на банківську карту позичальника, і можуть бути тут же реалізовані для здійснення необхідних оплат.