У деяких випадках блокування картки служить способом захисту власних коштів від шахраїв. Існує ряд ситуацій, при яких реагувати на блокування картки потрібно якомога швидше, щоб скоротити шанси шахраїв заволодіти грошима.

Найчастіше блокування картки необхідно при втраті картки, при її крадіжці або в разі якщо картка розмагнітилася або пошкоджена. За даних обставин банківські співробітники рекомендують скористатися послугою блокування карти якомога швидше, скоротивши ризик втрати коштів з карти до мінімального рівня.

До моменту блокування картки її власник несе повну відповідальність за баланс коштів на картці. З моменту блокування карта втрачає свої властивості в якості фінансового інструменту, і стає лише шматком пластика. При цьому баланс по картці переводиться на нову картку доступ, до якої має тільки її власник.

У яких випадках варто блокувати банківську картку?

Звернутися за блокуванням банківської картки варто в разі виникнення однієї з наступних ситуацій:

  • Крадіжка. Найпоширеніша підстава блокування картки. Найчастіше картки крадуть разом з гаманцем, розраховуючи на те, що на картці є пристойний позитивний баланс. Якщо розрахунки по картці не вимагають введення ПІН-коду, то зловмисник зможе швидко витратити кошти по картці. Другим варіантом розкрадання коштів може бути зняття коштів з картци, коли шахрай заздалегідь дізнається пароль, спостерігаючи за діями власника при користуванні банкоматом.
  • Втрата картки. Навіть якщо Ви впевнені, що картка не доступна іншим особам, і втрачена в глухому місці, для безпеки власних коштів найкраще заблокувати картку.
  • Чужі люди дізналися ваш ПІН-код. Якщо сталася ситуація, в якій хтось із незнайомих людей побачив ПІН-код Вашої картки, або ви ввели дані по картці на підозрілому сайті, як підстрахування краще заблокувати картку.
  • Виявлено ознаки шахрайських дій. У разі отримання СМС-повідомлень про зняття готівки без Вашого відома, підозрілої розсилки або дзвінків, потрібно якомога швидше звернутися в банк за з'ясуванням інформації та в разі потреби заблокувати картку.
  • Карта залишилася в банкоматі. Через збій програми, помилки в введенні пароля, за механічних причин, банкомат може залишити картку. Через якийсь час після відновлення роботи банкомат може віддати картку, і щоб вона не потрапила в чужі руки краще її заблокувати і отримати нову.

Як заблокувати картку?

Заблокувати банківську картку можна одним з таких способів:

  • зателефонувати на гарячу лінію банку. Телефон гарячої лінії вказано на зворотньому боці картки, на банкоматах і на сайті банку;
  • через мобільний додаток;
  • через особистий кабінет інтернет-банкінгу.

У тому випадку, якщо ви впевнені, що карта забута в надійному місці і знаходиться в безпеці чекаючи Вас, то можна скористатися тимчасовим блокуванням банківської карти. Таку послугу на сьогоднішній день надають багато банків.

У випадку з кредитною карткою банк може бути ініціатором блокування. Це трапляється при підозрілихтранзакціях, включаючи і операції з карткою за кордоном. Власник картки може звернутися за зняттям блокування, зателефонувавши на гарячу лінію і назвавши контрольне слово.