Велика кількість проблемних кредитів призвела до того, що банки стали ретельніше ставитися до відбору потенційних позичальників, не довіряючи клієнтам з поганою кредитною історією.

Як банки диференціюють позичальників за якістю кредитної історії?

При вивченні кредитної історії банки перевіряють ряд ключових параметрів, в результаті аналізу яких кредитній історії присвоюється один з наступних статусів:

  • Критичний стан кредитної історії. Подібний статус присвоюється при наявності не тільки боргів по старих кредитах, прострочень і штрафів, а й за відсутності високої ймовірності відновити нормальну якість кредитної історії. Найчастіше такими кредитами займаються колектори, яким вони перепродаються. Адже кредитору з безнадійними кредитами стає вигідніше втратити частину грошей на перепродаж боргу по кредиту, ніж нести збитки за неповернення кредиту у повному обсягу.
  • Поганий стан кредитної історії. Таким станом характеризуються кредитні історії з уже погашеними боргами, але в яких залишилися відомосты про порушення платіжної дисципліни, про прострочення і борги.
  • Зіпсований стан кредитної історії. Такою якістю характеризують кредитну історію з незначними порушеннями у вигляді невеликих прострочень виплат кредиту, непогашенням залишкової суми за кредитом та ін.

Яка ймовірність схвалення нового кредиту при наявності недоліків в кредитній історії?

Одним з найбільш раціональних способів отримати кредит з поганою кредитною історією - це постаратися виправити свою кредитну історію. Це дозволить відновити свою репутацію і змусити кредиторів повірити у вашу здатність вибиратися з критичної ситуації і прагнути до виконання своїх кредитних зобов'язань. Виправити кредитну історію далеко не просто, і для цього потрібно затратити чималу кількість сил і часу.

На шляху до виправлення важливо вибрати правильного кредитора, який не буде враховувати минулий невдалий досвід кредитування позичальника при визначенні його платоспроможності.

Знайти такі компанії можна в онлайн сервісі кредитування, де зібрані на одній платформі пропозиції по кредитах від найбільш рейтингових МФО. Єдине, що варто враховувати при даному виді кредитування - це невеликі суми кредитів і короткий термін, протягом якого потрібно повернути кредит. Максимальна сума кредиту може досягати до 10-15 тис.грн, в т.ч. першого кредиту - до 3-5 тис.грн. Максимальний термін повернення грошових коштів по кредиту зазвичай може тривати протягом 30 днів.

Однак, мікрокредит стане альтернативним варіантом вирішення фінансових проблем при наявності недоліків кредитної історії і способом виправлення кредитної історіїтільки заумови дотримання термінів повернення кредиту. У тому випадку, якщо платіжна дисципліна по кредиту буде порушена, то це тільки погіршить стан кредитної історії, а нові прострочення будуть внесені в кредитну історію позичальника в УБКІ.