Альтернативою взяття грошей у борг у друзів і родичів все частіше стає звернення до банку за споживчим кредитом або кредитною карткою, яка має ряд вигод.

Для чого потрібна кредитна картка?

На відміну від інших банківських кредитних продуктів кредит по кредитній картці не видається готівкою. Після підписання між банком і клієнтом кредитного договору клієнту видається кредитна картка, по якій встановлюється кредитний ліміт для здійснення будь-яких покупок.

Також як і споживчий кредит, кредитна картка оформлюється на споживчі потреби, для покупки будь-якої побутової техніки, оплати послуг або щоб знайти гроші до зарплати. Щоб отримати кредитну карту в банку потрібно відповідати стандартним вимогам:

  • вік від 21 року до 70 років;
  • наявність офіційного працевлаштування з трудовим стажем не менше 3-6 місяців;
  • надання паспорта та ІПН.

Кожен банк встановлює свої ліміти по кредитній картці, які залежать від платоспроможності клієнта. Найчастіше кредит видається жінкам у віці 25-45 років, які є активними користувачами кредитних карток і здатні дотримуватися платіжної дисципліни по кредиту. Якщо клієнт має проблеми з раніше взятими кредитами і систематичні прострочення по кредиту, зафіксовані в його кредитнії історії, то найімовірніше такий клієнт отримає відмову в банківському кредитуванні.

Кредитна карта може бути оформлена у відділенні банку або можна оформити кредитую карту в режимі онлайн.

Які переваги кредитної картки?

Головним плюсом кредитної картки є наявність пільгового періоду кредитування, протягом якого кредитом користуються без нарахування відсотків. В середньому пільговий період в банках становить до 55 днів. Якщо позичальник протягом цього періоду скористається кредитними коштами і встигне їх повернути, то відсотки за користування кредитом нараховуватися не будуть.

Пільговий період може встановлюватися:

  • в межах визначених дат в місяці;
  • з моменту випуску карти;
  • з дати першої оплати по картці.

При користуванні кредитною карткою важливо враховувати, що часто пільговий період діє тільки при безготівкових розрахунках по карті. Даний нюанс часто не озвучується, через що страждає сам позичальник.

До переваг кредитної картки відносять:

  1. Наявність кешбеку, який дозволяє повернути частину вартості товарів, оплачених за допомогою кредитної картки.
  2. Відновлюваність кредиту. Після погашення кредиту по карті його можна взяти знову без повторного звернення за кредитом з наданням пакету документів.
  3. Безпека і доступність. Гроші по картці захищені від крадіжки, а скористатися кредитними коштами можна, перебуваючи в будь-якій точці світу.

Які платні послуги передбачаються кредитною карткою?

Кожна угода з банком повинна бути вигідна не тільки клієнту, але і самому банку. Щоб отримати вигоду від кредитних карт, по ним передбачені найчастіше такі платні послуги:

- щомісячна комісія за обслуговування рахунку;

- зняття готівки з картки;

- конвертація валюти;

- переказ коштів з кредитки на інший рахунок;

- SMS-сповіщання.

Де отримати найвигіднішу кредитну картку?

На сьогоднішній день найшвидшим способом отримання кредитної картки є оформлення кредитної картки в режимі онлайн. Якщо говорити про найбільш популярних кредитних картах, то в трійку кращих пропозицій можна віднести:

1. Альфа-Банк Україна. Кредитна карта «Максимум». Кредит до 200 тис.грн. пільговий період до 55 днів.

2. Монобанк. Кредит про 100 тис.грн. Лтготний період до 62 днів.

3. ПриватБанк. Кредитна картка «Універсальна» передбачає максимальний кредитний ліміт в 50 тис.грн. Пільговий період до 55 днів.