За даними НБУ загальна сума споживчих кредитів за 2018 рік зросла на 31.4% і попит на кредитування населення продовжує зростати. Одним з найпопулярніших кредитних продуктів є кредит готівкою в банку.

На сьогоднішній день складно знайти українця, який не користується кредитами в своєму повсякденному житті. Кредити беруться як на невеликі суми в кілька тисяч гривень для споживчих потреб, так і на великі суми для серйозних покупок або вкладень.

Причиною виникнення такого попиту на кредитування часто стає:

 • нестача коштів для покриття повсякденних потреб в зв'язку з нестабільною економічною ситуацією в країні;
 • невідповідність динаміки зростання тарифів на комунальні платежі, ціни, вартість навчання та медичного обслуговування і динаміки зростання заробітних плат українців;
 • створення кредиторами більш вигідних кредитних програм для населення, скорочення списку вимог для оформлення кредиту;
 • необхідність закриття боргів по старих кредитах, взятих на більш важких умовах для позичальника.

Перед вибором місця для оформлення кредиту перед кожною людиною постає питання оцінки всіх нюансів і особливостей кредитування, порівняння власних доходів з умовами повернення кредиту.

Які вимоги до позичальників виставляють банки при кредиті готівкою?

Перед тим як відправитись за кредитом важливо тверезо оцінити свої шанси на його отримання. Адже далеко не кожна людина може виконати всі вимоги, що виставляються банком для потенційного позичальника. Одними з основних банківських вимог до позичальників є:

 • українське громадянство, підтверджене наявністю паспорта;
 • вік від 21 років. Досягнувши такого віку потенційний позичальник вважається більш платоспроможним, ніж при досягненні 18 років. Верхній віковий поріг в більшості випадків становить 60-70 років;
 • надання паспорта та ІПН. В паспорті повинні бути зроблені всі передбачені записи і вклеєні фотографії. Багато банків звертають увагу не тільки на наявність прописки, а й на її територіальну близькість до банку;
 • офіційне працевлаштування. Підтверджується довідкою від роботодавця з підтвердженням посади, трудового стажу та інформації про рівень регулярних доходів. Багато банків перевіряють надану інформацію шляхом спілкування з бухгалтерією з місця роботи позичальника;
 • відсутність проблем з Законом. Люди з судимістю позиціонуються банками як неблагонадійні і неплатоспроможні позичальники і рідко отримують схвалення в кредиті.

До всіх згаданих вимог з початку поточного року додалась вимогавраховувати дані з кредитного реєстру НБУ в процесі прийняття рішення по кредиту.

Хто не зможе отримати кредит готівкою в банку?

З огляду на вищевикладені вимоги до позичальників, можна зробити висновок, що мінімальні шанси на отримання банківського кредиту мають:

- боржники по кредитах;

- безробітні;

- приватні підприємці;

- пенсіонери;

- студенти та ін.

Для таких категорій позичальників існує інший альтернативний спосіб отримати кредит на карту терміново без відмови, без паперової тяганини і довідок. Таким варіантом стає мікрокредит, який оформляється в режимі онлайн без надання довідок про доходи та вимог офіційного працевлаштування.

Який банк видає вигідні кредити готівкою?

При виборі найвигіднішого кредиту готівкою в банку важливо враховувати не тільки офіційно озвучені умови кредитування, а й платежі, приховані в тексті кредитного договору. Нижче перераховані найвигідніші пропозиції по кредитах готівкою від банків України:

 1. ПриватБанк. Сума кредиту до 50 тис.грн. під 55,08% річних на термін до 7 років.
 2. Альфа-Банк Україна. кредит до 5 тис.грн. під 40,52% на термін до 4 років.
 3. Ощадбанк. Кредит готівкою до 50 тис.грн під 14,04% на термін до 5 років.
 4. Банк КредіАгріколь. Кредит до 200 тис.грн. під 32,24% на термін до 6 років.
 5. УкрСиббанк. Кредит готівкою до 150 тис.грн. під 39,92% на термін до 5 років.

Що робити, коли потрібен невеликий кредит готівкою на короткий термін?

У тому випадку, коли мінімальна сума кредиту в банку більше, ніж сума, необхідна позичальнику, і віддати її він зможе протягом найближчого місяця, то альтернативою банківському кредиту готівкою стає кредит онлайн на картку.

Видаються займи онлайн на максимально лояльних умовах, отримати гроші терміново можна, не виходячи з дому. Заявка на кредит оформлюється в режимі онлайн, а сума може становити від декількох сотень гривень до 10-15 тис.грн. Сума першого кредиту в багатьох МФО становить до 5 тис.грн. і видається під 0,01%. Максимальний термін кредитування становить 30-35 днів. Після повернення одного кредиту, позичальник може звернутись за кредитомзнову вже в якості постійно клієнта з отриманням лояльних умов кредитування і знижок на кредит.