Щоб кредитна картка стала дійсно корисним інструментом у повсякденному житті важливо знати особливості і нюанси її користування в період пільгового періоду кредитування.

У сучасному житті з його інтенсивним ритмом, безперервною потребою в грошах, важливу роль для багатьох грає кредитна картка. Такий інструмент тимчасової фінансової допомоги полегшує багато життєвих завдань. Кредитна картка дозволяє швидко вирішити питання з онлайн оплатою комунальних платежів, швидким переказом коштів для допомоги родичу або другу, покупки важливого товару і багато іншого. Максимальну вигоду від кредитної картки отримують при її використанні протягом пільгового періоду кредитування. Щоб не отримати несподіваних неприємних сюрпризів в процесі користування кредиткою важливо знати деякі нюанси пільгового періоду кредитування.

Що називається пільговим періодом кредитної картки?

Пільговий період є своєрідним методом залучення клієнтів до банківських продуктів.

Пільговим періодом називається термін користування кредитною карткою, що встановлюється банком, протягом якого позичальник користується кредитними коштами по картці без нарахування процентної ставки. Кожен банк встановлює свій термін пільгового кредитування за певними програмами. В середньому пільговий період в банках становить від 1 до 3 місяців.

Як працює пільговий період?

На прикладі розглянемо пільговий період кредитування, рівний 55 дням.

Припустимо, 1 березня позичальник витратив 1 тис. грн. банківських коштів, а через 14 днів йому знадобилася додатково сума в 2 тис.грн. У загальній сумі борг перед банком становить 3 тис.грн. Якщо вся сума заборгованості буде погашена протягом 55 днів, тобто до 24 квітня, то позичальник не буде платити відсотки за користування кредитними коштами.

В даному випадку період з 1 по 31 березня вважається пільговим періодів, а починаючи з 1 по 24 квітня триватиме розрахунковий період. У тому випадку, якщо до вказаної дати весь борг по кредиту буде погашений, то додаткова плата за користування кредитом не нараховується.

Як правильно розрахуватися по кредитній картці?

Навіть якщо позичальник знає що таке пільговий період, не всі користувачі кредиток до кінця правильно розуміють кінцевий термін повернення кредитних коштів.

Для розрахунку часу, по закінченні якого позичальник зобов'язаний повернути гроші за кредитом, банківські установи використовують такі алгоритми:

  • ключовим параметром в розрахунку терміну погашення кредиту без нарахування відсотків стає розрахункова дата (як в вищезазначеномуприкладі);
  • кінцева дата виплати кредиту залежить від дати першого використання кредитної картки;
  • пільговий період встановлюється на кожну операцію використання кредитних коштів окремо і залежить від дати здійснення розрахунку.

Умови пільгового періоду по кредитній картці прописуються в кредитному договорі, і дізнатися всі особливості кредитування можна, ознайомившись із текстовою частиною договору. Щоб не отримати неприємних сюрпризів від кредитування, ознайомитись із кредитним договоромкраще до його підписання.

Які особливості може ховати в собі кредитний договір?

Однією з найпоширеніших платних послуг по кредитній картці є зняття готівки з картки. В середньому комісія за зняття готівки становить 3-5%. Плата за зняття готівки в банкоматах свого банку зазвичай менше, ніж в банкоматах інших банків.

Ще однією умовою, про яку часто замовчують банки, є плата за обслуговування картки, що може нараховуватися щомісячно і складати пристойну суму.

Тому перед тим, як оформити кредитну картку, важливо не поспішаючи зважити всі переваги і недоліки кредитного продукту, ретельно прорахувати вигоду від використання і прийняти зважене рішення.