Одним з надійних способів примноження власного капіталу є співпраця з банками. Саме тому до вибору банку, якому планується довірити власні заощадження, потрібно приходити з особливою ретельністю, щоб заощадження не тільки залишалися в безпеці, а й приносили дохід.

До оформлення депозиту в банку потрібно приходити з особливою серйозністю. Перш ніж вибрати депозитну програму, важливо визначити для себе очікуваний рівень доходу. Якщо людина має досвід в розрахунку рівня прибутку від банківських вкладів, то вона здатна самостійно розрахувати дохід, проводячи аналіз діяльності банківської установи та умов депозитних програм.

Які ознаки характеризують надійність банку?

Для отримання прибутку від вкладень не потрібно досконально вивчати тонкощі фондових ринків, але бути фінансово грамотним і обізнаним з економічною ситуацією в країні буде корисно. Вибрати найнадійніший банк для вкладу можуть допомогти наступні показники:

  • Процентна ставка по депозиту. Багато вкладників задаються питанням, якому банку можна довіряти свої заощадження і як правильно розрахувати процентну ставку за депозитом. Багато людей, вибираючи місце для вкладу, віддають перевагу найвищим ставкам, обґрунтовуючи це бажанням отримати максимальний заробіток. Однак не все виглядає так просто, і такі банківські установи повинні як мінімум насторожити. Адже кожен банк повинен працювати, отримуючи прибуток від угоди. Саме тому надійні банки не обнадіюють своїх клієнтів і пропонують середні ринкові відсотки за вкладами. Такі банки надають широкий вибір програм по депозитах і кредитах.
  • Термін депозиту і його страхування. Найбільш оптимальним терміном розміщення депозиту є період, рівний 6 місяцям і більше. Перед оформлення кредиту варто дізнатися про приналежність обраної банківської установи до системи страхування вкладів. Тільки в цьому випадку гроші, покладені на депозит залишаться не тільки в безпеці, але і будуть застраховані на випадок припинення діяльності банку. Сума, менша 200 тис.грн. буде компенсована вкладнику Фондом гарантування вкладів, і тому доцільно розбивати заощадження на кілька вкладів.
  • Масштаб діяльності банку. Надійні та стабільні банки характеризуються розвиненою мережею відділень, терміналів, банкоматів. Саме банкам з розвиненим покриттям довіряють більшість українців. Успішність банку також характеризується високоякісної рекламою, однак при цьому не варто втрачати пильність, коли на бігбордах з'являються дані про високі ставки на депозити, адже це може бути черговим прийомом для недосвідчених вкладників.
  • Відгуки клієнтів. Як і при покупці товарів, виборі виробника та ін. люди враховують відгуки клієнтів, так і при виборі банку важливе значення для репутації установи має відношення клієнтів до роботи банку. Актуальні дані про думку вкладників можна знайти в народних рейтингах, які регулярно оновлюються на популярних спеціалізованих сайтах і знаходяться у вільному доступі.

Таким чином, при виборі банку для оформлення вкладу варто враховувати наявність гарантії страхування депозиту, наближеність ставки до середньоринкового рівня, наявність позитивних відгуків про діяльність банку та ін.