Багато людей використовують в якості документа, що посвідчує особу, замість звичайного українського паспорта водійські права або закордонний паспорт. У кредитуванні вимоги до документів не передбачають заміни громадянського українського паспорта паспортом для виїзду за кордон. Багатьом позичальникам невідомітакі умови, і тому їх цікавить питання чи можна отримати кредит по закордонному паспорту.

Закордонний паспорт може стати документом, що підтверджує особу при наступних діях:

 • при відправленні або отриманні посилок на пошті;
 • в кафе і ресторанах, в яких передбачено спецобслуговування по ПІБ;
 • при використанні знижок на покупки для підтвердження особи;
 • при покупці авіата залізничних квитків;
 • при виїзді за кордон та ін.

Чому кредит не можна взяти по закордонному паспорту?

Кредит при наданні закордонного паспорта отримати неможливо. Головними причинами таких обставин є:

 1. Прізвище та Ім'я власника паспорта, прописані в закордонному паспорті, можуть не відповідати ПІБ згідно паспорта громадянина України.
 2. Закордонний паспорт містить чорно-білефото особи, за допомогою якої складно ідентифікувати особу.
 3. Закордонний паспорт не дає можливості перевірити кредитну історію позичальника оскільки дані в Бюро кредитних історій прив'язані до українського паспорта.
 4. Законодавством України не заборонено мати кілька закордонних паспортів, що ускладнює процес перевірки позичальника.

Як бути якщо паспорт тимчасово відсутній?

Іноді людина опиняється в ситуації, коли не може надати паспорт. Причиною може бути його втрата, крадіжка, знищення під час пожежі і багато іншого. У такій ситуації виходом може стати:

 • отримання в держслужбі відповідної довідки, що говорить про тимчасову відсутність паспорта і його переоформлення.
 • якщо паспорт є, але тимчасово не може бути наданий, краще дочекатися можливості його отримання і отримати кредит за паспортом.

Де можна швидко отримати кредит за паспортом?

При наявності оригіналу паспорта громадянина України найшвидшим способом отримання грошей є отримання кредиту в МФО. Через онлайн сервіс кредитування отримати кредит на банківську карту можна вже через півгодини. Кредит видається на простих умовах, спрощених вимогах і всім категоріям громадян, включаючи студентів, пенсіонерів і навіть безробітних. Отримати кредит по закордонному паспорту неможливо, і ця заборону має усвідомити для себе кожен позичальник і не ставити очевидних питань кредитору при зверненні за кредитом. Закордонний паспорт є документом, необхідним для посвідчення особи за межами країни і не може регулювати правові відносини на Україні.