Для багатьох людей кредит стає виходом із багатьох життєвих ситуацій. Коли для покупки побутової техніки, телефону або навіть автомобіля не вистачає грошей, люди звертаються за допомогою в банк або МФО. У тому випадку, коли отримати кредит виявляється не так легко, варто дізнатися всі плюси і мінуси кредитування і зрозуміти, як правильно отримувати кредит, щоб домогтися успіху.

Як кредитна історія впливає на рішення по кредиту?

У процесі прийняття рішення по кредиту банки і МФО грунтуються на реальні дані про позичальника. Головним параметром відбору клієнтів є кредитна історія.

Залежно від якості кредитну історію класифікують на такі види:

  • Позитивна кредитна історія. Характерна позичальникам, які брали кредит і вчасно його віддавали, не маючи прострочень.
  • Негативна кредитна історія. Таку КІ мають люди з простроченням по кредиту, боргами, судовими розглядами. У тому випадку, якщо затримка виплат по кредиту була невеликою, позичальник може виправити свою кредитну історію успішним виконанням нового кредиту без прострочень. Тоді КІ має шанс стати позитивною.
  • Порожня кредитна історія. Якщо людина жодного разу не звертався за кредитами, то його кредитна історія відсутня.

У тому випадку якщо людина має офіційне працевлаштування і позитивну КІ, то він має всі шанси отримати схвалення кредиту. У разі наявності негативної КІ в більшості випадків звернення за кредитом закінчується відмовою. У тому випадку, коли КІ відсутня, потенційні кредитори використовують інші відомості про клієнта для прийняття рішення про видачу кредиту.

Дані про працевлаштування та рівень доходу - ключові параметри при схваленні кредиту

Рішення про схвалення кредиту на сьогоднішній день як в банківських установах, так і в МФО, приймається за допомогою автоматизованих програм. Ключовими при перевірці клієнта на кредитоспроможність є наступні параметри:

  1. Робота позичальника. Офіційне працевлаштування або неофіційне.
  2. Розмір щомісячного доходу.
  3. Трудовий стаж на останньому місці роботи.
  4. Загальний трудовий стаж.

Багато банків для отримання кредиту зобов'язують клієнтів надати довідку з місця роботи з відомостями про доходи за останні півроку. Додатково деякі банки вимагають копії трудової книжки для підтвердження трудового стажу та місця роботи.

У тому випадку, якщо людина влаштована неофіційно, розраховувати на великі суми кредиту не варто. Банки не довіряють таким позичальникам, а отримати кредит в такому положенні простіше в МФО.

Порядок успішного отримання кредиту

Щоб рішення про отримання кредиту закінчилося схваленням, важливо ретельно пройти наступні етапи кредитування:

  1. Перевірка кредитної історії. Самостійно ознайомтеся зі своєю УБКІ, яка зберігатися в Українському бюро кредитних історій (УБКІ). Раз на рік даний запит можна зробити безкоштовно.
  2. Закриття старих боргів. Якщо залишилися незакриті кредити, то потрібно постаратися їх погасити до моменту звернення за новою позикою.
  3. Заповнення заявки на кредит. Всі дані повинні бути коректними, виключені помилки в написанні ПІБ, паспортних даних, ІНН або номера банківської карти.

Таким чином, великі шанси в схваленні кредиту мають люди з позитивною КІ, офіційної роботою і великим заробітком. Але в разі, коли потрібна невелика сума грошей вимоги до позичальника можуть бути набагато простіше. Отримати кредит на простих умовах, без перевірки КІ і без довідки про доходи можна на онлайн сервісі кредитування.