Як і будь-яка інша людина, військовослужбовець може опинитися в скрутному матеріальному становищі. Не завжди забезпечити всім необхідним може держава, і тоді виникає питання про те, де отримати кредит військовослужбовцю.

Додаткові витрати, на які військовослужбовцю може знадобитися додаткове джерело грошей, можуть бути пов'язані з наступними обставинами:

 • терміноветранспортування в інше місто;
 • необхідність придбання додаткового військового екіпірування;
 • забезпечення запасом продуктів на випадок виникнення форс-мажорної ситуації;
 • екстрене медикаментозне або операбельне лікування;
 • потреба в побутових закупівлях;
 • потреба в фінансуванні навчання для себе або для своїх дітей;
 • необхідність ремонту автомобіля, побутової техніки тощо.

Військовослужбовець, який служить на контрактній основі, як кредитування може використовувати такі способи:

- Банківський кредит. Може бути виданий на більш велику суму і тривалий термін. Для його отримання позичальникові необхідно запастися пакетом документів, які доводять платоспроможність і досить довгим проміжком часу для оформлення кредиту.

- Мікрокредит. Кредит в МФО видається на більш лояльних умовах і в стислі терміни. Отримати кредит військовослужбовцю не складе труднощів, а витратити для цього потрібно до 15-30 хвилин.

- Кредит в ломбарді. Видається при обов'язковому наданні застави. Видається швидко і на простих умовах.

Щоб визначитися з варіантом кредитування корисно буде розібрати кожен з перелічених варіантів.

Банківський кредит для військовослужбовця

Вагомим аргументом в сторону банківського кредитування є більша сума кредиту. Однак існують і перешкоди, здатні вплинути на отримання банківського кредиту військовослужбовцю. Так, для можливості схвалення кредиту військовослужбовцю потрібно довести свою готовність до виплати кредиту, а для цього знадобиться документально підтвердити свій стабільний дохід і бездоганну репутацію. Часу для очікування відповіді банку по кредиту може піти до 7-14 днів, а в разі необхідності в терміновому фінансуванні даний термін не є прийнятним.

Головні вимоги банку до позичальника часто включають:

 • Вікова категорія від 20 до 55 років.
 • Українське громадянство.
 • Відсутність боргів і прострочень по ранушим кредитами (якість кредитної історії має бути високою).

Запит на кредитування в банку може розглядається до 3-7 днів. Сума кредиту може складати від 1 до 200 тис.грн, а термін кредиту може бути від 1 до 10 років. З документів крім паспорта та ІПН потрібно надати військовий квиток, довідку з місця працевлаштування з інформацією про доходи за останні півроку, інформацію про сімейний стан і дітей, в деяких випадках - надання поручителів по кредиту.

Кредит для військовослужбовця в ломбарді

Кредит в ломбарді зобов'язує надати взамін виданого кредиту цінну річ в якості застави. Застава гарантує повернення кредиту, і якщо позичальник не зможе повернути кредит, то ризикує або втратити закладену цінну річ, або буде змушений викуповувати її за невиправдано високою ціною.

Кредит в ломбарді видається за паспортом та ІПН широкій віковій категорії громадян України (18-70 років). Рішення про видачу кредиту приймається швидко, а сума кредиту залежить від оцінної вартості застави і максимально може досягати до 50 тис.грн. Термін кредитування в ломбарді є короткостроковим, але в деяких випадках може досягати до 6 місяців.

Кредит для військовослужбовця в МФО

МФО видають кредити військовослужбовцям за максимально короткий час і при мінімальних вимогах. Так отримати кредит на карту можна протягом 30 хвилин, надавши з документів тільки паспорт та ІПН. Кредит видається всім категоріям громадян, включаючи як військових, які перебувають на службі, так і військових у відставці.

Щоб отримати кредит в МФО військовослужбовцю необхідно дотримуватися трьох простих вимог:

 • вік від 18 років;
 • українське громадянство;
 • відсутність боргів за кредитами в МФО, в яку подається заявка на кредит.

Максимальна сума кредиту в МФО може становити до 10-15 тисяч гривень. Перший кредит часто обмежується до 3-5 тисяч і видається на вигідних умовах під 0,01% в день. Максимальний термін, протягом якого необхідно повернути гроші може досягати до 30-35 днів. У разі труднощів з своєчасним поверненням кредиту може бути оформлена його пролонгація.