Трапляються ситуації, коли людина відмовляється від мікрокредитування бо не має поняття про цей кредитний продукт і не знає як правильно працювати з мікрофінансовими організаціями (МФО), які надають такі кредити.

Що таке мікрокредити і кому вони підходять?

Головним призначенням МФО є надавати людям швидку фінансову допомогу на простих умовах. Це кредити на невелику суму і на короткий термін, які вирішують проблему нестачі коштів «до зарплати», допомагають швидко відшукати гроші в форс-мажорній ситуації.

На відміну від банків, які надають велику фінансову підтримку і ретельно перевіряють позичальника на готовність до виплати кредиту, МФО видають кредити за спрощеною схемою, без надання довідки про доходи, підтвердження офіційного працевлаштування та оформлення застави.

Кредити в МФО підходять людям, які мають стабільний щомісячний заробіток, які потребують декількох тисяч гривень на кілька тижнів, до чергової виплати заробітної плати.

На які цілі видаються кредити в МФО?

Щоб отримати кредит в МФО, позичальникові не потрібно надавати причину оформлення кредиту і пояснювати цілі, на які береться кредит. Мікрокредити відносяться до нецільового виду кредитування. Навіть якщо в заявці на оформлення кредиту існує рядок цілі кредиту, дана інформація не впливає на рішення про видачу кредиту, позичальник не зобов'язаний її підтверджувати, і може самостійно змінювати призначення кредитних коштів після їх отримання.

Скільки часу витрачається на отримання мікрокредиту?

Кожна компанія на онлайн сервісі мікрокредитування встановлює свої терміни видачі кредиту, які в середньому складають близько 15 хвилин. На практиці отримання кредиту складається з наступних етапів:

  • Позичальник заповнює заявку на кредит. Займає 5-30 хв. Кожна МФО надає свій бланк заявки на оформлення кредиту, і буде потрібен час, щоб розібратися в її заповненні і відповісти на питання, що цікавлятькредитора. У більш досвідчених користувачів онлайн сервісу оформлення займає лічені хвилини, а ось новачки онлайн кредитів витратять більше часу.
  • Обробка заявки програмою. В онлайн режимі заявка на кредит обробляється автоматично без очікування черги. В середньому цей етап займає до 5 хвилин.
  • Висновок кредитного договору та отримання кредитних коштів на банківську карту. Даний етап отримання кредиту залежить за часом від позичальника. Після схвалення заявки на кредит йому надається електронний вид договору, в якому він повинен зазначити свою згоду з усіма умови договору. Від часу, витраченого на вивчення всіх умов договору, буде залежати і витрата часу на його підписання. Після позначки позичальником своєї згоди договір вважається укладеним, і гроші переводяться на рахунок позичальника. При мінімальних витратах часу на вивчення договору даний етап кредитування може проходити за 5 хвилин.

Як правильно вибрати МФО?

На сьогоднішній день в Україні працюють близько 700 МФО, готових видавати швидкі кредити. Найпопулярніші і надійні компанії зібрані на онлайн сервісі кредитування. Щоб вибрати вигідний кредит краще за все звернутись на онлайн сервіс, порівняти свіжі пропозиції компаній і вибрати найбільш оптимальний варіант кредиту. Допоможе розрахувати реальну вартість кредиту кредитний калькулятор, розташований на онлайн сервісі у вільному доступі.