Щоб правильно оцінити кредитні ризики кредитору важливо розуміти, на які цілі позичальник бере кредит. Дана стаття розповість, що представляють собою цільові кредити, які особливості їх оформлення і де можна їх отримати.

У чому відмінність цільового кредиту від нецільового

Кредит може бути цільовим та нецільовим. У разі звернення за цільовим кредитом, позичальник надає обґрунтування, в якому вказує причину оформлення кредиту і на які певні потреби він витратить позикові кошти. Нецільові кредити не вимагають від позичальника таких пояснень, а кредит може бути використаний на повсякденні споживчі потреби.

Мета кредиту, озвучена позичальником при подачі заявки на кредит, є так званою гарантією повернення позикових коштів для банку. Отримавши гарантію, банк може лояльніше ставитися до клієнта. Цільовий кредит має ряд таких особливостей:

 • Найчастіше цільові кредити не видаються у вигляді готівкових коштів - гроші по кредиту найчастіше переводяться на рахунок компанії, яка виступає продавцем товару або послуг. Така процедура спостерігається в разі придбання товару в кредит.
 • Товар, на який оформляється кредит, є гарантією повернення позикових коштів. У тому випадку, коли позичальник не справляється з виплатою кредиту, банк може звернутися до суду і вирішити питання з конфіскацією товару, придбаного в кредит.
 • Знаючи суму товару, що купується в кредит, банк з великою ймовірністю схвалює кредит позичальнику, на відміну від звернення позичальника в банк за нецільовим кредитом на велику суму.
 • По цільовими кредитами банк часто йде на зустріч позичальникові, і при видачі кредиту знижує процентну ставку. У разі нецільового кредиті подібну лояльність отримати складніше, і найчастіше при оформленні кредиту ставка по кредиту залишається на офіційному рівні.
 • Цільові кредити видаються на більш довгий термін. При оформленні кредиту позичальникові часто виставляється вимога оформлення страховки.

На які потреби беруться цільові кредити

Причиною звернення за цільовим кредитом найчастіше стає необхідність придбання речей для дому, для спрощення побуту в будинку, для поліпшення рівня життя. Найчастіше кредит оформляється для задоволення наступних потреб:

 • придбання нерухомого майна;
 • покупки автомобіля;
 • покупки техніки для дому;
 • започаткування власної справи;
 • отримання освіти;
 • закриття боргу за старим кредитом (оформлення рефінансування);
 • дороге лікування;
 • ремонт будинку, дачі та ін.

При оформленні цільового кредиту гроші по кредиту повинні бути витрачені на мету, озвучену при оформленні договору. Трата позикових коштів на інші потреби виключена. Щоб підтвердити виконання цільового призначення кредиту позичальник зобов'язаний надавати певну фінансову звітність банку-кредитору. У разі невиконання цільового призначення кредиту позичальник буде притягнутий до відповідальності з нарахуванням штрафів і застосуванням санкцій, передбачених кредитним договором.

Який кредит обрати

За яким кредитом варто звертатися - цільовим або нецільовим - вибирати самому позичальникові. Коли мова йде про придбання дорогої речі, то доцільніше звернутися за цільовим кредитом в банк. У тому випадку, коли позикові кошти необхідні на задоволення повсякденних потреб, придбання недорогого, але важливого товару, і віддати кредит ви зможете в найближчу зарплату, то оптимальним рішенням стане отримання кредиту онлайн на карту. Вигідні умови на оформлення першого кредиту під 0,01%, які надаються багатьма МФО, дозволять не тільки вирішити питання з швидким відшукання коштів на потрібну покупку, але і заощадить особистий бюджет за рахунок уникнення переплат по кредиту.