Багато позичальників, оформляючи кредит, не до кінця розуміють всю повноту відповідальності за невиконання зобов'язань за кредитним договором, зокрема за невиплату кредиту. Чим може закінчитися спроба уникнення покарання від сплати кредиту в банку і МФО розповість ця стаття.

Причиною прострочення кредиту може стати ціла безліч причин. Найпоширенішими причинами проблем з виплатою кредиту є:

  • Недоліки з плануванням особистого бюджету, і, як наслідок, брак коштів для погашення боргу по кредиту.
  • Різке зниження рівня доходів в сім'ї по ряду суб'єктивних причин.
  • Великі непередбачені витрати грошових коштів, що виникли в зв'язку з непередбаченими обставинами (поломка автомобіля, необхідність лікування та ін).
  • Позичальник забув про борг по кредиту або навмисне ухиляється від його сплати.

При утворенні боргу по кредиту на першому етапі кредитори намагаються вийти на контакт з позичальником, відправляють повідомлення на телефон з нагадуванням про борг, намагаються додзвонитися до боржника і вирішити питання мирним шляхом.

Борг по банківському кредиту

Якщо говорити про банківський борг по кредиту, то перший час, в середньому протягом декількох місяців, в зв'язку з простроченням виплат банк нараховує пеню по кредиту, одночасно інформуючи клієнта про утворення боргу і необхідність його погашення.

Після закінчення двомісячного терміну і відсутністю результатів роботи з поверненням боргу банк може вирішити питання з боргом за кредитом одним із таких способів:

  • Банк звертається за допомогою в партнерську кредитну організацію, яка застосовує свої заходи до роботи з боржниками.
  • Банк вирішує питання з поверненням боргу по кредиту в судовому порядку, що може загрожувати боржнику забороною на виїзд за кордон, втратою майна тощо.
  • Банк залучає колекторську компанію до роботи з боржниками по кредитах. Колектори, використовуючи перевірені методи психологічного тиску на позичальників, проводять роботу з боржниками.

Щоб уникнути крайніх заходів та зберегти свою кредитну історію чистою від тотальних помилок, при виникненні труднощів із виплатою кредиту, найкраще якомога швидше звернутись за допомогою до фахівця банку і вирішити питання про реструктуризацію заборгованості.

Борг по мікропозиці

Якщо по кредиту, взятому в МФО, утворилося прострочення, то як і в разі банківського кредиту, по мікрокредиту нараховується пеня. В середньому термін, коли МФО обмежується нарахуванням пені та інформуванням клієнта про борг становить близько 30 днів. По закінченнізазначеного терміну, МФО може застосувати наступні заходи до боржника:

  • Занесення боргу по кредиту в кредитну історію позичальника, що в подальшому негативно позначається на репутації позичальника.
  • Передача боргу колекторам з подальшим психологічним тиском на боржника за кредитом.
  • Вирішення питання з поверненням боргу в суді.

Щоб ситуація з боргом не досягала зазначених неприємностей, варто поставитися до кредиту з відповідальністю. Перед тим, як отримати кредит, варто прорахувати і спланувати свої фінансові витрати з урахуванням зобов'язань по виплатах кредиту, ну а якщо виникають проблеми з виплатою кредиту, важливо якомога раніше звернутисьза допомогою до кредитораі постаратися відшукати компроміс у вирішенні проблемної ситуації.