За підсумками поточного року обсяг кредитування фізичних осіб в Україні зріс на 38%.

Про це повідомляє «Мінфін», посилаючись на звітність Національного Банку України від 31 жовтня.

При оцінці квартальних результатів роботи банків України стало відомо, що в липні-вересні 2018 року відзначено інтенсивне зростання кредитування населення. За вказаний період по всіх групах банків обсяг виданих чистих кредитів населенню в національній валюті зріс на більш ніж 10%, а річне зростання кредитування населення досягло 38%.

Позитивним є і той факт, що в зв'язку з пожвавленням кредитування в країні скоротилася частка непрацюючих кредитів - скорочення з 55,3% (серпень 2018 року) до 54,31% (вересень 2018 року).

Як повідомляє НБУ, станом на жовтень 2018 року вартість нових кредитів корпораціям підвищилася на 0,5 в.п. і досягла 17,5% річних. А ось процентні ставки для кредитування населення навпаки, знизилися на 0,6 в.п. і становлять 29,7% річних.

Згідно з даними Опитування НБУ по умовам банківського кредитування в найближчому кварталі банки очікують подальше зростання кредитування. Так, зростання кредитів корпораціям очікують 75% опитаних установ, а на збільшення кредитного портфеля домогосподарств розраховують 68%.

У наступному кварталі за оцінками банків залишиться позитивним попит населення до кредитування. 14% опитаних банків очікують, що в IV кварталі поточного року збільшиться попит на споживчі кредити. Найбільшою популярністю користуватимуться гривневі і короткострокові кредити.