Із зростанням попиту на здійснення фінансових операцій в режимі онлайн виросла і вірогідність зустрічі з кібершахраями, які безперервно вдосконалюють свої навички, щоб зловити на гачок власників банківських карт, забезпечити доступ до їх персональних даних і збагатитися. Дана стаття розповість, як працюють шахраї в інтернеті і що робити жертвам шахрайства.

На сьогоднішній день одними з найбільш поширених способів шахрайства в інтернеті є:

  • Створення уявних інтернет-магазинів. Шахраї створюють сайт з продажу будь-яких товарів. В умовах покупки товару передбачають повну передплату вартості товару. Після надходження грошей від покупця і закінчення терміну доставки товару сайт пропадає або покупець отримує товар, який не відповідає очікуваним характеристикам. Щоб виключити подібний досвід зі свого життя для покупки речей через інтернет найкраще вибирати перевірені сайти, а при порядку розрахунку за товар вибирати сплату після огляду товару.
  • Фішинг. Шахраї створюють сайт, який за своїм зовнішнім виглядом ідентичний оригінальному сайту перевіреної компанії. Потрапляючи на сайт, людина помилково впізнає в підробному сайті оригінальний сайт і необачно залишає свої персональні дані. Після цього шахраї моментально використовують залишену цінну інформацію собі на благо. Щоб не попастися на гачок не варто довіряти зовнішньому вигляду сайту і використовувати тільки сайти з високим рівнем безпеки.

Якщо Ви все-таки стали жертвою афери необхідно вжити наступні заходи безпеки:

  1. Заблокувати свою банківську карту.
  2. Звернутися до правоохоронних органів.
  3. Реагувати на те, що сталося, швидко.

Щоб процес кредитування супроводжувався високим рівнем безпеки і виключав участь аферистів потрібно oбрати кредит на надійному сайті. Одночасно порівняти пропозиції кількох компаній і вибрати найбільш альтернативний варіант кредиту найзручніше на кредитній платформі в режимі онлайн.