Напередодні холодів багато хто замислюється про те, як утеплити своє житло, виключаючи наявність вологих і запліснявілих стін, заощаджуючи споживання тепла.

В основному роботи по утепленню житла виконуються в теплий період року, але з урахуванням тривало теплої осені і порівняно недовгого процесу утеплення будинку, багато українців прагнуть встигнути утеплитися ще в цьому році, до настання холодів.

Щоб відшукати необхідну суму коштів на утеплення одні з сімей протягом якогось часу накопичують заощадження, іншим вдається оформити «теплий кредит», а ті, хто не може відразу відшукати всю суму коштів на утеплення і прагнуть закінчити благоустрій до похолодання вирішуються оформити кредит онлайн.

Першим етапом процесу є вибір виконавця робіт. До даного процесу слід поставитися з особливою відповідальністю. При виборі майстра оцінювати якість його робіт найкраще вже на готових об'єктах, які були виконані ще в минулому році і вистояли холоди. Це дозволить реально оцінити функціональність і якість утеплення. Не зайвим буде поспілкування з власниками утепленого житла, поцікавившись показниками економії витрат тепла після утеплення, виключення вогкості в житлі та ін.

Що стосується матеріалів для виконання утеплення, то найпоширенішими є пінопласт, пінополістирол і мінеральна вата. Пінопластом утеплюють фасади будинків, створюючи бар'єр для потрапляння вологи. Пінополістирол підходить для утеплення при наявності щілин, поглиблень оскільки не пропускає повітря. Мінеральна вата зберігає тепло в будинку і забезпечує високий рівень звукоізоляції.

Проводять подібні роботи майстри-альпіністи, і тому вартість утеплення залежить як від виду матеріалу, так і від висоти, на якій розташовується квартира.

Середня вартість утеплення з пінопластом і пінополістиролом становить близько 500 грн за 1 кв.м, а використання в роботах мінеральною ватою обійдеться в 650 грн за квадратний метр.