Наближається пора осінньо-зимового опалювального періоду і разом з нею і астрономічні суми на комуналку. Думка як законно скоротити витрати на комунальні платежі приходить до кожного, хто за них платить.

У цій статті будуть викладені кілька корисних порад, пов'язаних з економією енергоносіїв в будинку.

  1. Облік витрат споживання. Головними складовими комунальних платежів є газ, вода, електроенергія та опалення. Встановивши лічильники на споживання всіх зазначених складових побутових потреб дозволить в рази скоротитирозмір комуналки. Що стосується лічильників на тепло, то навіть загальнобудинковий облік дозволить істотно скоротити витрати на опалення до 20-40%.
  2. Економія електроенергії. Однією з найбільш ємних складових щомісячних витрат є плата за спожиту електроенергію.

Щоб досягти економії електроенергії потрібно:

  • стежити за вимиканням світла в кімнатах без потреби;
  • при освітленні власного двору встановити енергосерегаюче обладнання з вбудованим датчиком руху;
  • ставити енергозберігаючі лампи в будинку;
  • перевести роботу енергоємного обладнання (пральна машина, бойлер, електрокотел, посудомийна машина та ін.) на нічний час і перейти на розрахунки за електроенергію по двох-зонному тарифу. Тариф в нічний час на 50% дешевше денного, що дозволяє істотно заощадити гроші. Для здійснення даного методу знадобитися встановити специалний лічильник електроенергії, разетки з таймером для роботи обладнання у встановлений час і офіційно внести зміни в договір про постачання електроенергії з постачальником.
  1. Скорочення споживання води. Щоб досягти скорочення витрат води потрібно раціонально її використовувати. В першу чергу важливо провести ревізію всіх кранів в будинку і виключити ймовірність витоку води. При включенні крана з водою важливо виключити її нераціональне використання - вода в крані при чищенні зубів, митті голови або прийнятті душу повинна бути використана раціонально, кран не повинен бігти «в холосту». Якщо вода не використовується краще її тимчасово вимкнути.

Для того, щоб встигнути реалізувати раціональні способи економії, купити енергозберігаюче обладнання і почати економити вже сьогодні, потрібно не втрачати часу і почати реалізовувати плани завчасно до початку піку витрат на комуналку. Допоможе впоратиься із важливими закупівлями і закрити питання з економією вже сьогодні послуга онлайн кредитування. Оформити кредит на картку можна в режимі онлайн і вже через 15 хвилин отримати гроші на реалізацію корисних проектів для будинку.