Щоб кошти на карті були в безпеці, а гаманець не страждав від витівок шахраїв, важливо знати як уникнути крадіжки коштів з банківської карти.

Шахраїв не завжди легко розпізнати. Безперервно вони вдосконалюють свої навички, використовуючи психологічні методи впливу і сучасні технології.

Одними з головних методів шахрайства є:

  • установка жучків;
  • дзвінки від шахраїв;
  • участь в афері недобросовісних працівників;
  • фішинг.

Жучок (скрімер) встановлюється на банкоматах, в місці подачі карти, і при зіткненні з картою зчитує дані з магнітної стрічки. Це дозволяє створити копію карти і скористатися нею замість власника. Також біля банкоматів шахраї часто встановлюють інфрачервону камеру, за допомогою якої пізнається пін-код карти.

Щоб уберегти себе від цієї афери, перед користуванням банкоматом варто уважно його оглянути і виключити наявність підозрілих накладок. Також варто уникати користування банкоматами в темних неосвітлених місцях, де легко простежити за Вашими діями та скоїти крадіжку грошей. Для зняття грошей з банкомату краще використовувати банкомати, встановлені в будівлях великих гіпермаркетів, відділеннях банків, де завжди є охорона і камери спостереження.

Головною метою дзвінків шахраїв є роздобути цінну інформацію по ваші персональні дані. Застосовуючи різні способи психологічного тиску, вони намагаються випитувати такі секретні дані, як термін дії банківської карти, її секретний код тощо. Шахраї можуть представлятися ким завгодно: співробітниками банку, покупцями товару, представниками магазину, в якому ви стали переможцем розіграшу тощо. Важливо запам'ятати, що персональні дані та дані про карту не можна надавати нікому.

Іноді трапляється так, що в шахрайстві з картою беруть участь недобросовісні працівники магазину, ресторану та ін. Розраховуючись за покупку товару або оплату послуг картою, ні за яких обставин не передавайте карту в руки чужим людям і постарайтеся стежити за здійсненням операцій з карткою.

Кібершахраї є одними з найнебезпечніших зловмисників. Їхні злочинні наміри не завжди можна розпізнати. Одним з поширених способів обману в мережі інтернет є фішинг. Шахраї створюють сайт, в зовнішньому вигляді якого клієнти впізнають сайт кредитуючої компанії і залишають на вимогу цінну інформацію про себе. В результаті шахраї отримають доступ до даних людини і використовують їх в своїх злочинних махінаціях. Щоб уберегти себе від таких афер перед користуванням сайтом необхідно переконатися в безпеці здійснення операцій. В адресі сайту повинна бути позначка про рівень безпеки сайту (наявність зеленого замку), сайт повинен містити телефон підтримки клієнтів і адресу для зв'язку з клієнтами. Щоб отримати кредит краще вибирати перевірені сайти з високим рівнем безпеки.