Станом на 25 вересня кредити під заставу майна в національній валюті терміном на 1 рік надають 15 банків в Україні. Prostobank.ua провів дослідження умов за заставними кредитами і опублікував рейтинг пропозицій.

За результатами дослідження найвигіднішу пропозицію вказаного сегменту кредитування надає Кредобанк. Програма банку «Кредит під заставу автомобіля» передбачає процентну ставку в 19,43% річних. З урахуванням наявності плати за страховку в розмірі 0,3% від суми реальна ставка по кредиту становить 20,03% річних. Вимоги до авансу встановлені на рівні 50%.

Другим в рейтингу став Credit Agricole з програмою кредитування під заставу нерухомості. Умовами кредиту встановлена річна ставка в 18%, разова комісія в 1,2% і страховка в 0,3% від суми. Реальна ставка складе 20,7%. Мінімальний розмір авансу повинен складати від 50%.

Продовжує займати одну з лідируючих позицій рейтингу заставних кредитів програма від банку «Південний» - «Південна мрія» із застосуванням плаваючої процентної ставки. Реальна ставка по кредиту складе 22,87% річних, включаючи річну ставку в 20%, разову комісію в 1% і страховку в 0,6% від суми. Вимоги до авансу встановлені на рівні 71%.

Четвертим у рейтингу став VS Bank, який надає кредит під заставу нерухомості з плаваючою процентною ставкою з четвертого року під 23% річних. За умовами кредиту передбачена виплата страховки в розмірі 0,2% від суми. Реальна ставка по кредиту складе 23,36%. Аванс від 40%.

П'яту сходинку рейтингу посів кредит під заставу нерухомості Ощадбанку. Реальна ставка по кредиту складе 23,71% (ставка 20,49% + разова комісія 1,5% + страховка 0,3% від суми). Мінімальний розмір авансу становить 30%.

На шостому місці рейтингу - банк «Львів» з кредитом під заставу автомобіля (з плаваючою процентною ставкою з 2-го року). Річна ставка по кредиту становить 21%, разова комісія 1% від суми, страховка 0,65% від суми. Реальна ставка 23,95%. Аванс від 50%.

Завершує сімку кращих кредитів під заставу майна ПриватБанк з програмою «Кредит під заставу нерухомості». Реальна ставка 24,48% річних, з уахуваннямрічноїставки20,9%, разової комісії1% від суми і страховки1% від суми. Аванс вноситься в розмірі 50% від суми кредиту.