Ритм життя сучасної людини безперервно прискорюється, і щоб встигнути впоратися з усіма справами і заощадити час, багато людей замінюють звичний їм спосіб паперового оформлення документів на ведення документообігу в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису.

Електронний цифровий підпис - це файл, що складається з набору зашифрованих даних, за допомогою яких відбувається посвідчення особи при підписанні документів в електронному вигляді. Щоб накласти електронний підпис на будь-який документ в електронній формі необхідне застосування спеціального ключа (коду), який отримує в Центрі сертифікації ключів.

Документи, оформлені в електронному вигляді шляхом скріплення електронними цифровими підписами, мають таку ж юридичну силу, як і паперовий варіант документів.

Електронний цифровий підпис (ЕЦЛ) на сьогоднішній день необхідний для відправлення звітів до податкової, оформлення запитів та отримання довідок від ряду державних установ.

Отримати ЕЦЛ можна, звернувшись із запитом до Центру сертифікації ключів однієї з держструктур (ДФС, МВС, НБУ тощо) або звернутисьза допомогою в банк, в якому ви обслуговуєтеся. На сьогоднішній день ЕЦЛ можуть отримати клієнти ПриватБанку, Ощадбанку та Укрсиббанку. Вартість отримання ЕЦЛ тарифікується в залежності від його призначення. Наприклад, ПриватБанк оформлює ЕЦЛ безкоштовно.

Щоб оформити ЕЦЛ через Приват24 необхідно:

  1. Авторизуватись і в особистому кабінеті знайти розділ «Бізнес» (вкладка «усі розділи»).
  2. У розділі «Електронний цифровий підпис» вибрати команду «Завантажити сертифікат». Після цього бпотрібно заповнити коротку форму заявки.
  3. Створити місце на ПК для зберігання ключа підпису.
  4. Створити пароль для сховища ключів.
  5. Ввести код підтвердження, отриманий на номер телефону, прив'язаний до особистого кабінету.
  6. Ознайомитися з умовами користування ЕЦЛ і натиснути кнопку «Далі».

В результаті буде отримана форма з номером сертифіката та інформацією про термін його дії. Підтвердження створення ЕЦЛ буде продубльовано на електронну адресу клієнта.