Якщо позичальник не виплачує кредит, а усі спроби кредитора налагодити контакт з боржником і вирішити питання з поверненням боргу за кредитом зводяться нанівець, фінансові установи прибігають до допомоги колекторів.

До подібного методу повернення боргу за кредитом прибігають як банки, так і МФО, втративши надію зв'язатися з боржником по кредиту і самостійно добитися повернення кредиту. Звичайна співпраця банку або МФО з колекторною фірмою полягає в переуступанні права вимоги повернення засобів по отриманому кредиту.

Звичайна співпраця банку або МФО з колекторною фірмою полягає в переуступанні права вимоги повернення засобів по отриманому кредиту.

Момент, коли в роботу з боржниками вступають треті особи, визначається політикою кредитуючої компанії індивідуально. Дзвінки від колекторів можуть початися як на третій день після прострочення кредиту, так і через місяць, коли окрім прострочення до боргу додадуться штрафні санкції і пеня.

Головним інструментом роботи колекторів з боржниками є психологічний тиск на позичальника. Вони зачіпають слабкі місця людини, погрожують втратою майна і інших життєвих цінностей.

В першу чергу варто утямити, що слова колекторів, а саме перехід нерухомості боржника у власність кредитора, можуть бути втілені в життя тільки Державною виконавчою службою і тільки на підставі відповідного судового рішення.

Банки і МФО не прагнуть доводити справи про стягнення боргу до суду, і намагаються прикласти максимум зусиль для повернення боргу за кредитом мирним шляхом.

Вирішенням питання повернення боргу за кредитом може стати послуга рефінансування або оформлення кредиту онлайн в МФО. Швидкі кредити в онлайн сервісі видаються навіть за наявності боргу по старих кредитах, і дозволять позбавиться від докучливих дзвінків колекторів в найкоротші терміни.