З 1 вересня НБУ відкрив доступ банківським фінустановам до інформації в Кредитному реєстрі.

Про це повідомляє "Мінфін".

Кредитний реєстр був створений на виконання вимог закону про його створення і ведення, який набув чинності з початку квітня цього року. З того часу банки повинні вносити в цей кредитний реєстр інформацію про боржників по кредитах, сума заборгованості по яких перевищує 100 мінімальних заробітних плат. Вже з початку наступного року банки зобов'язані виконувати вимоги закону, і в процесі ухвалення рішення по кредитах користуватися інформацією з Кредитного реєстру.

Вже третій тиждень банкам відкритий доступ до Кредитного реєстру, в якому міститься інформація про великих боржників по кредитах у банках України, умов кредитів, що надаються їм, і здыйсненихих кредитних операцій, класу боржників. Інформація в реєстрі безперервно оновлюється і кожен банк може скористатися їй в режим онлайн. Доступ до реєстру для банків буде відкритий у будь-який час на безкоштовній основі.

За словами директора департаменту банківського нагляду НБУ Н.Дєгтярьової, використання банками інформації з Кредитного реєстру дозволить знизити рівень кредитних ризиків,розставити правильні пріоритети у виборі позичальників, віддаючи перевагу добросовісним клієнтам, а також дозволить збільшити рівень безпеки фінансових операцій у банках.