Навчитися правильно економити в сім'ї дано не усім. Адже не кожен розрізняє грамотну економію сімейного бюджету від відмови у важливих складових життя. Поради, викладені у цій статті, можуть допомогти опанувати уміння правильно розподіляти сімейний бюджет без збитку для власного життя і здоров'я.

Першою запорукою успішного ведення домашніх справ є грамотне планування сімейного бюджету, включаючи прибуткову і витратну статті. Контроль витрат і виключення спонтанних покупок, відмова від проведення свят "без приводу" і ін. допоможуть визначити свої матеріальні можливості. Розрахувавши вартість обов'язкових щомісячних платежів (комунальні витрати, оренда житла, оплата навчання та ін.), орієнтовні витрати на продукти харчування, можна грамотно оцінити свої можливості у відкладанні накопичень, які знадобляться для здійснення важливіших цілей таких як купівля дорогої техніки, відпустка, ремонті т.п.).

Якщо відкласти кошти самостійно не виходить можна звернутися по допомогу у банк і оформити скарбничку. У разі оформлення скарбнички і прив'язки її до зарплатної картки у банку щомісячно після чергового перерахування заробітної плати частина коштів буде автоматично переказана на накопичувальний рахунок. Сума скарбнички встановлюється клієнтом самостійно і може бути надалі скорегована.

Щоб заощадити на одній з важливих складових сімейного бюджету - продуктах харчування, не обов'язково відмовляти собі в дорогих і корисних продуктах. Регулярний моніторинг цін в магазинах, використання бонусних програм і знижок при покупках, дозволить заощадити немалу кількість коштів, зберігаючи список необхідних товарів колишнім.

Іноді трапляється так, що через виникнення раптових додаткових витрат незважаючи на грамотне фінансове планування і економію коштів, грошей все одно бракує. У такому разі в період виходу із складних життєвих обставин надійним фінансовим помічником може стати послуга онлайн кредитування. Завдяки широкій різноманітності кредитних програм на платформі кожен може підібрати для себе найбільш вигідний варіант, будь то швидкий кредит в МФО або банківська кредитна карта. Допоможе розрахувати вартість кредиту кредитний калькулятор, розташований на кредитній платформі у вільному доступі.