У світі сучасних технологій багато компаній перейшли на оформлення і обмын документами в електронному вигляді через інтернет. Кредитування також випереджаэ час, і сьогодні на зміну паперового кредитного договору приходить його електронний варіант. Підтвердженням його підписання є електронний підпис.

Цифровий підпис є рівноцінним реальному автографу фiз. особи або уповноваженого представника юр.особи і служить для:

  • посвідчення особи при підписі документу;
  • підтвердження автентичності документу і його цілісності;
  • наділ документу статусом офіційної домовленості із зобов'язанням виконання сторонами усіх обов'язків згідно з умовами оформленого документу.

Електронний підпис (ЕПЦ) - це унікальний набір даних про людину, який ідентифікується за допомогою перевірки. ЕПЦ забезпечений високим рівнем безпеки і вірогідність підробки підпису неможлива завдяки високій мірі захисту. Електронним підписом сьогодні користуються багато компаній для оформлення і обміну якими-небудь документами через інтернет в режимі реального часу. Використовуючи електронний обмін документів значно економиться час.

На ринку кредитування сьогодні також успішно практикується оформлення кредиту в режимі онлайн. При оформленні позики через інтернет між позичальником та кредитором укладається електронний варіант договору (договір оферти), згода з умовами якого підтверджується електронним підписом позичальника. Договір оферти має таку ж юридичну силу, як і звичний паперовий варіант домовленості. І у разі, якщо позичальник порушить умови виплати кредиту, то відповідатиме за це по усій строгості закону.