Складовою життя багатьох українців є кредитні картки. З їх допомогою багато людей можуть забезпечити себе так званим фінансовим підстрахуванням, скористатися якою можна у будь-який час не звертаючись у банк з додатковими заявами. Які різновиди кредитних карт можна зустріти в Україні можна дізнатися в цій статті.

Кредитні, як і інші банківські карти, можуть бути однією з двох найбільш поширених систем - Visa або MasterCard. У їх використанні в межах нашої країни немає кардинальних відмінностей. Різниця в їх використанні спостерігається лише при розрахунках за кордоном, коли основною валютою конвертації Visa стає долар США, а MasterCard - євро.

При виборі карти і необхідності розрахунків нею за кордоном варто також врахувати регіональність. Так, розрахунки по локальних картах доступні тільки в регіоні, де вона оформлена, а міжнародними пластиковими картами можна розраховуватися у будь-якій країні світу.

Відрізняються карти і технічним виконанням. Основна частина виконується з магнітною стрічкою, за допомогою якої робляться розрахунки через термінали, зняття готівки з банкоматів і ін. Для здійснення подібних операцій потрібне введення PIN- коду карти. Другий вид виконання - це карти з чіпом. Ці карти забезпечені більш високим рівнем захисту і надійності. Найбільш сучасний вигляд карт - це карти з модулем безконтактного розрахунку, які дозволяють зробити розрахунки по карті одним торканням і без введення PIN- коду.

В залежності від статусу карти мають різні можливості:

  1. Стандартна. Найпоширеніший вид карт. Використовується при розрахунках як в реальних магазинах, так і при інтернет-покупках. У більшості випадків при знятті готівки з карти нараховується комісія.
  2. Золота. Відноситися до карт VIP- класу. Окрім стандартного пакету опцій передбачає додаткові можливості, такі як персональний помічник, послуга виклику таксі і багато іншого.
  3. Платинова. Власники таких карт отримують максимальний набір можливостей і привілеїв (користування VIP- зонами в аеропорту, надання охорони, спец. обслуговування у відділеннях банку і ін.).

Щоб оформити кредитну карту можна звернутись у відділення банку або оформити кредитну карту в режимі онлайн. Порівняти пропозицію по кредитних картах відразу декількох банків найзручніше на кредитній платформі, на якій зібрані пропозиції від самих популярних фін.установ України.