За підсумками другого кварталу поточного року об'єм споживчих кредитів для населення у банках збільшився на 7,4%.

Про це повідомляє Finance ua, виходячи з розрахунків НБУ.

Українці продовжують залучати свій інтерес до споживчих кредитів у банках. Все частіше вони звертаються до фінансової установи з метою оформити споживчий кредит. Причиною цьому є створення прийнятніших умов кредитування, зменшення кількості вимог до позичальників, створення безлічі акційних пропозицій і вигідних умов кредитування, які дозволяють створити для позичальника комфортніші умови для кредитування. За оформлений кредит банки дарують подарунки, знижки на процентну ставку за кредитом, і це також притягує все більшу кількість позичальників, привчаючи їх до кредитів. Встановивши орієнтир на кредити для населення, банки безперервно оновлюють список своїх кредитних пропозицій з урахуванням споживчого попиту.

Як повідомляє Finance ua, активна видача кредитів для фізичних осіб у банках привела до зниження долі проблемних кредитів в загальному об'ємі кредитних портфелів банків. Так, на кінець липня відсоток непрацюючих кредитів скоротився на 0,7 % в порівнянні з квітневими показниками, які складали 56,4%.

Що стосується кредитів для підприємців, то їх об'єми у банках з іноземним капіталом трохи зросли, а ось в державних банках навпроти - зменшилися.

Виходячи з ситуації, що склалася, НБУ прогнозує, що динаміка зростання роздрібного кредитування в найближчий квартал залишиться також позитивною.