Багато людей, які бажають узяти кредит у фінансовій установі, стикаються з відмовою через негативну кредитну історію. Але це не завжди спрацьовує, оскільки в кредитній історії може бути написана недостовірна інформація.

Представники банку говорять своїм клієнтам строго виконувати свої зобов'язання, аргументуючи це позитивною кредитною історією в майбутньому. Чим краще вона буде, тим вигідніші умови для кредитування банк запропонує позичальникові в майбутньому. Недобросовісний клієнт надалі зможе розраховувати на дорогі кредити з високими відсотками і невеликим строком на погашення, або ж його взагалі чекатиме відмову від кредитування. Важливо, щоб інформація в кредитній історії була правдивою. Але за цим ніхто не стежить. Розглянемо причини, по яких може зіпсуватися кредитна історія.

Важливо, щоб інформація в кредитній історії була правдивою. Але за цим ніхто не стежить. Розглянемо причини, по яких може зіпсуватися кредитна історія.

Причин цьому може бути декілька. Винуватими в її не дуже хорошому стані можуть бути не лише банкіри, але і поручителі. А іноді кредитна історія може виявитися поганою і у самого поручителя, навіть якщо він ніколи не брав кредит. Тут винуватим і у своїй кредитній історії, і в поручительській, буде недобросовісний позичальник.

Помилку може допустити банк. Наприклад, людині приписали негативну кредитну історію, хоча у нього не було проблем з кредитами. У банку могла залишитися інформація про номер мобільного телефону недобросовісного позичальника (який міг колись оформити будь-який кредит: кредит без довідки про доходи, безвідсотковий кредит і т. д.), яким зараз користується інший його клієнт. Такі ситуації і можуть стати причиною, по якій псуються кредитні історії порядних клієнтів.

Ще одним приводом може послужити несвоєчасне повідомлення банком про повернення боргу за кредитом у бюро кредитних історій. Таке може статися через те, що людина трохи затримала оплату боргу за кредитом. У тому випадку, якщо позичальник відправиться в інший банк за отриманням кредиту, йому можуть відмовити, посилаючись на вказівку в його кредитній історії про несплату.

Щоб отримати інформацію про стан своєї кредитної історії, можна прийти у банк і написати заяву, або зробити це по телефону або в Інтернеті на сайті Вашого банку (якщо таку послугу він передбачає). Ця послуга доступна усім клієнтам банків. Перед тим, як приймати чергове рішення про оформлення кредиту, ознайомтеся спочатку з Вашою кредитною історією. Так Ви точно знатимете, як це може вплинути на процес оформлення кредиту.