У зв'язку з політичною обстановкою, російські державні банки шукають можливості продажу дочірніх підприємств в Україні.

Ймовірно, що український ринок покинутий "Ощадбанк", "ВТБ" і "Зовнішекономбанк".

Деякі джерела вже повідомили про те, що "Ощадбанк" проводив переговори про продаж свого дочірнього підприємства, але вони не увінчалися успіхом. Але банк продовжує шукати потенційних покупців.

"ВТБ Банк" не бачить можливостей розвитку бізнесу в Україні і, швидше за все, продасть цю частину бізнесу. Банк несе в Україні істотні економічні втрати, несприятливо впливають і політичні причини. На "Дні інвестора" в Лондоні глава "ВТБ" Андрій Костін заявив, що вони б навіть продали бізнес в Україні, чим прагнули зберегти при такій безперспективній обстановці.

"Промінвестбанк" є дочірнім підприємством "Зовнішекономбанку", його теж збираються продати.

Раніше нічого не було відомо про прагнення і плани російських державних банків продати своїх "дочок" з України.

Керівний партнер FinPoint Сергій Будкин вважає, що рішення про можливість виходу російських банків з українського ринку диктуються за інерцією ухвалення рішень, реальна необхідність зовсім не першочергова причина. За його словами, необхідність виходу з ринку обумовлені швидше політичним чинником. Нині бути в Україні бізнесом з російським капіталом дискомфортно, а банком - тим більше.

Варто відмітити, що представники державного банку "Ощадбанк" раніше заявили про нелегальність перейменування "Ощадбанку Росії" в Україні в просто "Ощадбанк", в "Ощадбанку" цю дію вважають порушенням прав інтелектуальної власності.

"Дочка" в Україні є і у "Альфа-групп", але цей банк не лише не шукає виходів з українського ринку, але і збільшує свою присутність, придбаваючи в Unicredit Group- Укрсоцбанк.