Арешт накладений на усе рухоме і нерухоме майно Олега Бахматюка.

Він є бенефіціаром банку "Фінансова ініціатива".

На сайті регулятора повідомляється, що арешт накладений за рішенням Печерського районного суду Києва 12 травня у зв'язку із задоволенням позову Національного банку України про стягнення заборгованості по наданому банку стабілізаційному кредиту на 4 мільярди гривен.

У повідомленні НБУ говориться, що стабілізаційні кредити були надані в 2014 році, а в якості запоруки прийняли майно і майнові права юридичних осіб. Бахматюк виступив фінансовим поручителем по цих кредитах.

23 червня минулого року банк "Фінансова ініціатива" був віднесений до неплатоспроможних. У березні 2016 року Нацбанк заявив про намір стягнути з поручителів-власників банків, визнаних неплатоспроможними, 11,462 мільярдів гривен.

АТ "Комерційний банк "Фінансова ініціатива" був заснований в 2005 році. 100%-вим його бенефіціаром на березень минулого року через "Quickcom Limited" і ТОВ "Инвест-сервіс" був Олег Бахматюк. Він також є видатним акціонером "VAB Банку", який був визнаний НБУ неплатоспроможним в листопаді 2014 року. Рішення про ліквідацію і відгук банківської ліцензії "VAB Банку" було прийняте 20 березня 2015 року.

За інформацією Національного банку України, фінансове поручительство Бахматюка по "VAB Банку" складає 4,55 мільярди гривень, а по банку "Фінансова ініціатива" - 4 мільярди гривень.

У Костянтина Жеваго збираються відсудити запоруку рефінансування "Фінанси і кредит", який складає 1,45 мільярда гривень. Поручитель "Імексбанку" Леонід Клімов забезпечив НБУ фінансовим порукою на 300 мільйонів гривень, а Микола Лагун, який є поручителем "Дельта Банку", - земельними ділянками на 768,848 мільйонів гривень.

На 1 квітня 2015 року розмір активів банку "Фінансова ініціатива" складав 19,18 мільярдів гривень. Банк займав 16е місце серед 133.