І у роздробі, і в корпоративному сегменті загальмувалося кредитування.

На початку першого кварталу поточного року розмір кредитного портфеля банківської системи збільшився з 0,982 мільярдів гривень до 1,018 мільярдів гривень. Але, як показали підсумки квітня, він знову зменшився до цифри в 0,992 мільярда гривень. Таким чином, ознаки кредитування, які спостерігалися на початку року, не закріпилися.

Раніше, за рахунок одиничних кредитів, які видавали банки державного сектора великим державним корпораціям (наприклад, "Нафтогаз", "Укрзалізниця"), а також реструктуризації раніше наданих позик, кредитування показувало позитивну динаміку.

Олександр Охрименко - президент Українського аналітичного центру прокоментував ситуацію, що склалася. Він відмітив, що складно продемонструвати зростання цифр навіть за рахунок перекредитування. У багатьох клієнтів гроші у банках з тимчасовою адміністраціях просто "зависли". Більшість переговорів з приводу повернення старих боргів або перекредитування закінчуються зараз проханнями клієнтів допомогти вилучити гроші через якийсь інший банк. Тільки тоді клієнти готові продовжувати обговорювати погашення або нові позики.

За станом на травень 2016 року кредитна картина не змінилася. У банків є гроші для кредитування, у клієнтів є потреба в кредитах. Стимули для збільшення об'ємів кредитування тільки збільшилися через те, що Національний банк України обмежив можливості заробітку на його сертифікатах. Уся справа, очевидно, в тому, що у фінансистів є страх потрапити на новий неякісний актив по великих позиках.

Зараз банки шукають баланс між активним пошуком нових позичальників і страхом втратити гроші. Зараз довіра банків є тільки до старих клієнтів, з якими налагоджена тривала співпраця.

Щоб отримати кредит як новий позичальник банку, у одержувача грошей має бути кредитна історія, якісна запорука і прозора бізнес-модель.

Найбільш бажаними і "благонадійними" позичальниками для банків є підприємства агропромислового комплексу, сфери послуг і торгівлі, IT- індустрія. Ці сфери отримують прибуток навіть під час кризи. Фінансові установи практично не йдуть на кредитування інвестиційних проектів. Найпоширеніший варіант кредитування до 1 року - овердрафти і лінії на поповнення обігових коштів.