Отримання кредитів для простих українців в першому кварталі поточного року стало простішим і доступнішим.

Банки задовольняють 70% прохань про надання кредитів, відсівається лише 30% заявок. На початку року лише 12 банків пропонувало споживчі кредити, зараз їх вже 17.

У цих банках є різні програми. Близько десяти банків видають споживчі кредити за партнерськими схемами, два державні банки пропонують позики тільки по цільових програмах енергозбереження, не більше семи фінансових установ надають позики на іпотеку, і три - готові надавати готівкові кредити навіть без офіційного працевлаштування.

Хоча кількість учасників програм кредитування росте, пом'якшень за умовами не спостерігалося. Деякі банки навіть підвищили ефективні ставки, які зараз змінюються в межах 45-60% річних.

Пропонуються позики для населення на термін від року до п'ять років, а програми обслуговування готівкових кредитів, окрім базової ставки, передбачають наявність щомісячної комісії. Її розмір коливається від 1,3% до 5%. Окремі кредитні продукти передбачають обов'язкове страхування.

Цього року банки почали активніше просувати кредитування в інтернеті і торгових мережах. Збільшилася і кількість фінансових установ, які прагнуть повернутися в цей сегмент, і різноманітність варіантів програм споживчого запозичення.

У різних банків, звичайно ж, різна доля схвалення по кредитах, залежна не лише від фінансової установи, але і від цільового призначення кредиту.

Основні цілі для оформлення кредитів являються ремонт, подорожі, здоров'я. 80% позик готівкою оформляються на строк до двох років.

Фінансисти відмічають, що позика обійдеться тим дешевше, чим більше документів підтверджуватимуть стабільний фінансовий стан позичальника.