ФГВФО вважає, що керівництво неплатоспроможного "Банку Михайлівський" незаконно продало кредитний портфель у розмірі 682 мільйонів гривень.

За отриманими даними, в четвер, 19 травня 2016 року банк продав третім особам 111 тисяч кредитних договорів на надання кредиту готівкою через карти і точки продажів, які були поміщені в роздрібну мережу партнерів банку. Ціна кредитного портфеля була сильно занижена, згідно із законодавством (ст. 38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб"), це дає підстави визнати ці угоди нікчемними. З цієї причини, Фонд гарантування вкладів акцентує увагу позичальників фінансової установи, що єдиним кредитором за договорами залишається банк "Михайлівський", кредити необхідно оплачувати по його реквізиту, не платити по кредитах третім особам. У зв'язку з виявленими даними, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб готує заяву в правоохоронні органи про здійснення кримінального правопорушення керівництвом і посадовцями фінансової установи "Банк "Михайлівський".

Окрім цього банк, по суті, повернувся до колишніх власників. Віктор Поліщук - власник мережі з продажу побутової техніки і електроніки "Ельдорадо" продав 92,5% акцій компанії "Екосіпан", якій належить банк, групі фізичних осіб. Більшість цих інвесторів вже володіли компанією раніше.

Нагадаємо, що проблеми зі зняттям грошей і непрацюючими відділеннями почалися 19 травня. Національний банк України оголосив банк "Михайлівський" неплатоспроможним 23 травня. Рішення було прийняте на основі вимог ст. 76 Закону України "про банки і банківську діяльність". Наступного дня, 24 травня у банк була введена тимчасова адміністрація.