За перший квартал поточного року Фонд гарантування вкладів почав активніше розпродавати активи неплатоспроможних банків.

При порівнянні тримісячних продажів і річних, об'єми продажів виросли на 36%. За перші три місяці 2016 року ФГВФO реалізував майно неплатоспроможних фінансових установ на 1,5 мільярдів гривень, при тому що за увесь 2015 рік лише 1,1 мільярда гривень.

Заступник директора-розпорядника Фонду Андрій Кияк розповів про динаміку продажів і про те, що з 11 квітня усе управління ухваленням рішень по реалізації передали консолідованому офісу.

Відносно того, чому об'єми реалізації в квітні і травні знизилися, він відповів, що це пов'язано з початком роботи нового підрозділу Фонду і із спробами сформувати нові умови реалізації майна.

Також експерт поспішив пояснити, що він говорить про те, що за основу береться ціна, встановлена суб'єктом оцінної діяльності, до якої додається дельта, щоб намагатися формувати ринок. Така схема використовувалася упродовж 2014-2015 років. Завдяки ній, Фонд вийшов на ціну що складається з оцінної вартості і 30%.

Зараз усі ціни встановлюються біля балансової або близької до балансової вартості. Перехід на цю схему пов'язаний із спробою формувати ринок в нових умовах. Результати, ефективність цих дій стануть ясні пізніше.

Аналітик банківського сектора групи ICU Михайло Демків говорить, щоб поповнити бюджет Фонду необхідно активізувати продаж майна неплатоспроможних банків.

Це має сенс, оскільки в другому півріччі 2016 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб має намір попросити допомоги у Міністерства фінансів у розмірі 10 мільярдів гривень.