Національний банк України залучить до продажу заставного майна американські майданчики.

НБУ тепер зробить жорсткіше за вимогу до оцінки ризикової кредитних операцій і формуванню резервів під ці операції. Про це стало відомо учора, 30 травня від заступника голови Національного банку України Катерини Ріжкової. Вона пояснила, що нове положення про кредитні риски банків вже погоджене і вступить в силу 1 січня 2017 року. Вже з серпня цього року нові вимоги звітності банків по управлінню кредитними рисками почнуть діяти в тестовому режимі, а саме карати фінансові установи за їх невиконання розпочнуть з 2017 року.

Катерина Рожкова також повідомила, що нові вимоги до кредитних рисок вводяться для того, щоб банки не могли більше користуватися всякими хитрощами для зниження об'ємів резервування. На зустрічі також обговорили реалізацію заставного майна і майнових прав неплатоспроможних банків.

Директор департаменту управління рисками Національного банку Ігор Будник сказав, що фактичний об'єм заборгованості, яку повернули регулятору за рахунок запорук по кредитах фінансування, які були надані неплатоспроможним банком, склав за перший квартал 2016 року 2,3 мільярди гривень. Він виразив надію, що сума погашення за перші півроку поточного року складе 4,5-5 мільярди гривень. Враховуючи, що регулятор чекає повернення за рік заборгованості у розмірі 12,8 мільярдів гривень, то можна сказати, що все відповідає графіку.

Також він повідомив, з яких нових майданчиків реалізовуватиметься заставне майно боржників Національного банку України в співпраці з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Незабаром в Україні почнуть працювати два американські майданчики з продажу активів неплатоспроможних банків : "Debt Exchange" і "First Financial Network". Один з майданчиків вже зареєстрований, а інша - займається реєстрацією на цьому тижні. У них є величезний досвід роботи на світовому ринку: від США до Азії.