НБУ уперше дозволив самоліквідуватися і відкликати ліцензії двом малим українським банкам.

Згідно інформації регулятора, таке рішення відносно ВАТ "Фінанс Банк" і ВАТ "Інвестиційно-трастовий банк" прийняте відповідно до бажання їх реального кінцевого власника бенефіціара. Рішення акціонерів і власників цих банків було викликане бажанням переорієнтовуватися на інші види профільної діяльності.

Структура власності цих двох фінансових установ навіть була приведена у відповідність з вимогами прозорості, але контроллер банків не побажав далі займатися цим видом діяльності.

Катерина Рожкова - заступник голови Нацбанку сказала, що це найбільш цивілізований і правильний спосіб залишити банківський бізнес. Все ж - це специфічний вид діяльності, власники можуть вирішити піти з банківського ринку, сконцентрувавшись на своєму основному бізнесі. При самоліквідації усі зобов'язання перед клієнтами погашають, навантаження на Фонд гарантування вкладів немає. В порядку залишаються як гроші клієнтів, там і репутація власників банку.

Загальний об'єм зобов'язань "Фінанс Банку" і "Інвестиційно-трастового Банку" перед юридичними і фізичними особами складає не більше 11 мільйонів гривень, ліквідні засоби банків дозволяють без зовнішнього запозичення розрахуватися по зобов'язаннях.

Рішення про ліквідацію фінансової установи прийняв власник ПАТ "Інвестиційно-трастовий Банк", про це стало спочатку відомо в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку (НКЦБФР).

Власником і єдиним акціонером банку є ТОВ "ТИС Капітал", який прийняв рішення про ліквідацію 17 травня поточного року.

Розмір суми зобов'язань банку на 17 травня склав 392 тисячі гривень. У фінансових звітах за 2015 рік сума активів фінустанови складала 131,636 мільйонів гривень, з яких власний капітал, рівний чистим активам, - 130,317 мільйонів гривень, а зобов'язання - 1,316 мільйонів гривень.

Цей банк був зареєстрований Національним банком України 30 серпня 2013 року, на 1 квітня за величиною активів займав 107 місце з 109 діючих банків. А "Фінанс Банк" займав 97 місце за розміром активів.