Незалежно від вибраного кредиту, його виду, видача позики відбувається тільки після підписання кредитного договору - документу, що регулює взаємовідносини між банком і позичальником.

При підписанні кредитного договору треба бути уважним, щоб не попасти в пастку, не помітивши додаткові умови.

При підписанні цього документу, кредитодержатель за певну суму коштів, узяту у позику, повинен виконувати певні зобов'язання. Банк, який видав кредит, має право всіляко контролювати позичальника.

Вже після підписання кредитного договору клієнт навряд чи зможе опротестувати якісь пункти або зовсім відмовитися від виконання умов, наказаних документом. Крім того, навіть на стадії підписання договору, правки внести не вдасться. У кожного банку є договори стандартного зразка і ряду умов і їх не індивідуалізують під кожного клієнта. Клієнти вимушені приймати ті умови, які їм пропонують.

Але уважність ніколи не завадить. Деякі банки користуються тим, що клієнти чекають, що усі договори стандартизовані і не спромагаються їх прочитати. З кредитним договором необхідно ознайомитися і звернути особливу увагу на деякі пункти.

Банк може прописати в договорі умови, на підставі яких може вимагати дострокового розірвання договору і погашення кредиту в стислі терміни, - до місяця. Зрозумілими причинами для цього можуть бути борги, несвоєчасне внесення платежів. Але в договорі можуть вказуватися інші причини. Наприклад, зміна місця реєстрації, зміна роботи, зміна заробітної плати, одруження, розлучення, народження дітей, прострочена страховка і так далі. Якщо банк захоче в найкоротші терміни припинити свою діяльність, він може скористатися такою можливістю і використати ці підпункти договору. У такому разі залишиться лише подати на банк до суду з вимогою оспорити це рішення кредитора.

Згідно з умовами кредитного договору, на позичальника можуть лягти не лише витрати по оформленню кредиту і безпосередня його виплата, але і витрати банку. Наприклад, при судовій тяжбі між фінансовою установою і клієнтом, на позичальника лягають не лише власні витрати, але і витрати банку на судовий процес. Максимальна сума витрат, яку може зажадати банк, законодавчо не позначена. Цей пункт договору не підлягає оскарженню.

При заставному кредитуванні добре б утриматися від підписання кредитного договору, за умовами якого банк може стягнути закладене майно з боржника за допомогою виконавчого напису нотаріуса. Таким чином, банк зможе стягнути борг без звернення до суду.

Кредитний договір може зберігати в собі безліч небезпек. Щоб розібратися в усіх його особливостях і підводних каменях, варто проконсультуватися з юристом перед підписанням документу.