Кредит готівкою є одним з найбільш дорогих продуктів банку, зате завдяки ньому можна швидко отримати необхідну кількість засобів, не надаючи майнову заставу і поруку.

Проте зустрічаються ситуації, коли позичальник припустимо помилку, вибравши програму з не зовсім вигідними для себе умовами. Але вихід є - економія на виплаті.

Для цього треба наслідувати певні правила.

Найголовніше - намагатися погасити позику достроково. Чим раніше ви виплатите кредит, тим менше відсотків встигне нарахувати вам банк. Тому виключно в інтересах позичальника вносити платежі, сума яких буде, як мінімум на 20-30% більше. Але буває, що не по усіх програмах є така можливість. У деяких банках є заборона на дострокове погашення на строк до напівроку. Банк навіть може стягувати додаткову комісію за дострокове погашення, тому необхідно, перш ніж це зробити, ознайомитися з умовами програми.

Інше правило - зміна страхової компанії. За умовами багатьох позик, клієнт зобов'язаний щороку підписувати договір на страхування життя в одній з акредитованих банком страхових компаній. Але клієнт зовсім не зобов'язаний співпрацювати з одним страховиком, маючи право порівнювати тарифи усіх компаній, з якими працює банк, і вибрати найбільш вигідний і економний варіант. Переоформити договір можна, коли підійде термін оформлення нового договору - через рік.

Ніколи не порушуйте умови кредитного договору. При запізненні з внесенням щомісячного платежу хоч би на декілька днів, клієнт ризикує збільшити переплату по позиці значним чином. Прострочений платіж починає обростати штрафними відсотками, пенею.

Можна зайнятися перекредитуванням. Можна оформити кредит готівкою або інший вид беззаставного кредиту, якщо вимагається достроково погасити діючу позику без штрафних санкцій.