Голова Національного банку Валерія Гонтарева провела 9 червня прес-конференцію, на якій розповіла про положення банківської системи в Україні на сьогодні.

Голова НБУ сказала, що криза позаду, але українська фінансова система досі є украй уразливою до внутрішніх рисок і зовнішніх потрясінь. Впродовж останніх двох років економіка і банківський сектор України пережили найглибшу за усю незалежність кризу. Але риски для фінансової стабільності знижуються зараз, а макроекономічна стабільність відновлюється. Вже цього року незалежні аналітики чекають економічне зростання.

Гонтарева сказала, що максимум річної інфляції був досягнутий рік тому - 60%, зараз річна інфляція знизилася до однозначного рівня. Вона також звернула увагу на істотну лібералізацію валютної політики Національного банку України, яка пов'язана із стабілізацією економічної ситуації.

НБУ провів стрес-тестування 20 банків категорії найбільших фінансових установ країни. Результати показали необхідність докапіталізації 16 банків. П'ять з банків достроково виконали трирічну програму докапіталізації, а "Хрещатик" і "Фідобанк" були виведені з ринку із-за небажання або неможливості виконати плани.

У поточному році Нацбанк проводить стрес-тестування наступних 40 за величиною банків. На перші 60 українських банків доводиться 97% українського банківського сектора.

Міністерством економічного розвитку України прогнозується зростання економіки за підсумками року на рівні 1% при інфляції 12-13,1%. Загальний рівень зростання світової економіки - 3,5-3,6%. А президент України Петро Порошенко вважає, що війна більше не може бути виправданням економічної кризи в країні.

Слід зазначити, що на початку травня Лешек Бальцерович - співголова групи стратегічних радників по підтримці реформ в Україні сказав, що в Україні починається економічне зростання, і він триватиме, якщо триватимуть реформи.