Багато українців використовують кредити для реалізації своїх планів. Кредитування так щільно увійшло до нашого життя, охопило усі верстви населення, і навіть використовується державою.

Тепер не варто відкладати в довгий ящик свої мрії і бажання, зневірятися у важких життєвих ситуаціях, досить прийти у будь-яке відділення банку і отримати необхідні кошти.

Звичайно, все не може бути так просто, як здається на перший погляд. Щороку програми кредитування стають все різноманітніше. Людині, яка не відноситься до банківської справи, складно зорієнтуватися, яка програма йому потрібна, вигідніше. Деяких позичальників умови, які висуває банк для отримання кредиту, так лякають або здаються такими незрозумілими, що вони просто відмовляються від своєї затії і не беруть кредит. Інші клієнти розуміють, що не відповідають портрету ідеального позичальника : зарплата недостатньо висока, або кредитна історія вже зіпсована, або зовсім нещодавно змінили роботу. Щоб розібратися з оформленням кредиту, вибрати вигідну програму і не потрапити в халепу, потрібний кредитний брокер. Ця людина є посередником між кредитоотримувачем і банком.

Допомога кредитного брокера полягає в тому, що він, як професіонал, відповість на питання, що цікавлять, знає все, що стосується кредитування, оформлення необхідних договорів і підводних каменів кредитного договору. Брокер знає все про нові програми кредитування, уміє розраховувати виплати позичальника з відсотками і можливими штрафами, зможе зібрати необхідний пакет документів для отримання кредиту, він обумовлює з банком проблеми і допоможе оформити кредит навіть при зіпсованій кредитній історії. Таким чином, ця людина від імені клієнта веде усі переговори з банком, уміє показати клієнта в кращому світлі, щоб банк надав кредит на найвигідніших умовах.

Зрозуміло, що послуги кредитного брокера не безвідплатні. Частенько вартість послуг оплачується при позитивному результаті його роботи і коливається від 0,5 до 10% від усієї суми кредиту. Зарплата залежить від кваліфікації брокера, складності конкретного випадку. Перед співпрацею з брокером треба укласти договір. При великих сумах кредитування (на підтримку бізнесу або купівлю житла), робота кредитного брокера завжди окупається.

Вибирати кредитного брокера варто не менш ретельно, ніж кредитора: необхідно вивчити репутацію людини.