Національний банк минулого року провів стрес-тестування двадцятки найбільших банків і визначив долю поганих кредитів, що відносяться до двох гірших категорій якості, в 53% від загального об'єму кредитного портфелю.

Про це стало відомо від директора департаменту фінансової стабільності регулятора Віталія Ваврищука.

Найбільш проблемними в портфелях є валютні кредити фізичним особам, майже 90% з них відносяться до 4-5 категорій після стрес-тестування. Погіршення якості кредитного портфеля населення пов'язане з девальвацією і значним погіршенням його фінансового стану.

Національний банк України уточнив, що в четверту категорію якості потрапили кредити з ризиком настання дефолту від 51 до 99%, а в п'яту - дефолтні.

У Нацбанку вказують, що найбільш суттєвою перекласифікацією структури якості портфеля торкається кредитів суб'єктам господарювання. Доля негативно класифікованих кредитів складала тільки 20% на дату діагностики, виходячи з банківських звітів. Вона виросла до 31% за результатами першого етапу діагностики,а за оцінками стрес-тесту - до 51%.

Ваврищук в той же час заявив, що завдяки макроекономічній стабілізації і поліпшенню кон'юнктури ряду зовнішніх товарних ринків, і незначному, але такому, що почався виходу з економічної кризи, нині оцінка ризиків вказаних кредитів може бути дещо поліпшена.

Частка першої двадцятки найбільших банків складає 73% усього кредитного портфеля української банківської системи. З цієї двадцятки два банки визнали після діагностування неплатоспроможними.