Часто люди не знають, як реагувати на прохання друзів або родичів поручитися за них у банку. З одного боку, людям незручно відмовляти, тим більше, близьким, а з іншого боку, поручитель бере на себе відповідальність по чужій позиці.

Прохання про поручительство навіть може зіпсувати сімейні або дружні стосунки. Саме через це багато не прислухається до інтуїції і підписують договір. А багато людей не сприймають договір поручительства як щось серйозне, і ставлять свій підпис, не ознайомившись навіть з договором. Це невірний підхід. У договорі прописані обов'язки поручителя, які він повинен виконувати.

Перед підписанням договору поручитель повинен пам'ятати, що він буде особою, що розділяє відповідальність кредитора за договором. При простроченні позичальника, він повинен буде заплатити за кредит з відсотками, штрафами і пенями.

Зрозуміло, що банку вигідніше оформити кредит з поручительством, так зростають шанси на повернення позики і їх можна вимагати вже не з однієї особи.

Не варто панічно боятися поручительства, але, перш ніж підписати договір, треба вивчити його і як слід все обдумати. Треба упізнати суму кредиту і ставок, штрафи за прострочення. Поручитель повинен представити гірший варіант розвитку подій і зрозуміти, чи потягне він оплату цього кредиту.

Крім того, треба по максимуму зібрати інформацію про позичальника. Особливо тоді, коли він просто знайомий. За такого знайомого краще не доручатися взагалі, ситуації бувають різними. Варто дізнатися, де він живе, працює, яким майном володіє. Пам'ятайте, що, виступаючи поручителем по довгостроковому кредиту на велику суму, можна серйозно підірвати фінансове положення своєї сім'ї. Робити це варто тільки в крайньому випадку. Головне завжди керуватися виключно здоровим глуздом і не піддаватися тиску.