Правлінням Національного банку України прийнято рішення про віднесення до категорії неплатоспроможних ВАТ "Классікбанк" (Дніпро).

Про це стало відомо з повідомлення на офіційному сайті Нацбанку 14 червня 2016 року.

У грудні 2015 року "Классікбанк" віднесли до категорії проблемних. Рішення про визнання банку неплатоспроможним пов'язано з неприведенням банком діяльності у відповідність з вимогами законодавства впродовж 180 днів з моменту віднесення до категорії проблемних.

Минулого року ПАТ "Классікбанк" віднесли до категорії проблемних із-за непрозорості структури власності.

1 квітня "Классікбанк" повідомив Нацбанк про те, що особи, вказані у відомостях про структуру власності, є номінальними утримувачами на користь колишнього голови правління банку "Преміум" Сергія Думчева (экс-кандиат в мери Києва).

У "Классікбанку" відмітили, що заявлений бенефіціар банку не надавав пакет документів для узгодження придбаної істотної участі. Банк і власник не змогли здійснити альтернативне рішення для цього питання. Приміром, відчуження банку на користь третьої особи.

Через те, що через термін, встановлений законодавством, структуру власності банку не привели у відповідність з вимогами Нацбанку, регулятор був зобов'язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

У ПАТ "Классікбанк" були розміщені вклади 65 фізичних осіб. На Фонд гарантування вкладів фізичних осіб навантаження не перевищило 258 тисяч гривень.

Минулий рік банк закінчив з чистим прибутком 57 тисяч гривень. На 1 квітня 2016 року банк займав 95 місце (265,8 мільйонів гривень) серед тих, що діють 109 банків.

З 15 червня по 14 липня в "Классікбанке" працюватиме тимчасова адміністрація на чолі з Юрієм Северіним.